ΙΣΠΑΝΙΑ

Primera Division: Το έσωσε στο τέλος η Βαλένθια (vid)

Πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Βαγιαδολίδ...

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, κατάφερε η Βαλένθια να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στη 18η αγωνιστική της Primera Division. Η Βαγιαδολίδ είχε καταφέρει να προηγηθεί στο 83′ του αγώνα με το γκολ του Ναβάρο.

Η Βαλένθια όμως δεν τα παράτησε και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βαγιέχο ισοφάρισε σε 1-1!

Βαγιαδολίδ: Μασίπ, Αντονίτο, Κίκο, Σαλίσου, Μογιάνο, Ερβιάς, Χοακίν Φερνάντεζ, Φεντέ, Τόνι Σουάρεζ, Σάντρο, Ουνάλ, ενώ μπήκαν και οι Ναβάρο, Τουχάμι, Πλάνο.

Βαλένθια: Ντομενέκ, Βας, Γκαράι, Παουλίστα, Γκαγιά, Τόρες, Παρέχο, Κοκλέν, Σολέρ, Ροντρίγκο, Σομπρίνο, ενώ αγωνίστηκαν και οι Τσερίσεφ, Βαγιέχο, Σάντας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Μπαρτσελόνα: «Έλαμψαν» Μέσι και… «Καμπ Νόου» (vid)

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής
Παρασκευή 20/12
Εϊμπάρ – Γρανάδα 3-0 (21’ Ένριχ, 26’ Κίκε, 87’ Ινούι)

Σάββατο 21/12
Μαγιόρκα – Σεβίλλη 0-2 (21’ Ντιέγκο Κάρλος, 63’ πέν. Μπανέγα)
Μπαρτσελόνα – Αλαβές 4-1 (14′ Γκριζμάν, 45′ Βιδάλ, 69′ Μέσι, 75′ πέν. Σουάρες – 56′ Πέρε Πονς)
Βιγιαρεάλ – Χετάφε 1-0 (52′ Γκόμεθ)
Βαγιαδολίδ – Βαλένθια (83′ Ναβάρο – 90+4′ Βαγιέχο)