ΙΣΠΑΝΙΑ

Ράγιο Βαγιεκάνο – Μπαρτσελόνα 1-0: Ο Φαλκάο την «εκτέλεσε»

Ο Φαλκάο χάρισε τη νίκη στην Ράγιο Βαγιεκάνο και ταυτόχρονα «εκτέλεσε» την Μπαρτσελόνα !

Η Ράγιο Βαγιεκάνο συνεχίζει τη φετινή ξέφρενη πορεία της στην Ισπανία με «οδηγό» τον Φαλκάο που σκόραρε και κόντρα στην Μπαρτσελόνα.

Την εντυπωσιακή φετινή της πορεία στην La Liga συνέχισε η Ράγιο Βαγιεκάνο. Ο Φαλκάο ήταν ο παίκτης που σημείωσε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης κόντρα στην Μπαρτσελόνα.

Ειδικότερα, το τέρμα του Κολομβιανού σταρ ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στους γηπεδούχους. Στο 33ο λεπτό, ο πολύπειρος επιθετικός υποδέχτηκε την μπάλα και με πλασέ «εκτέλεσε» τον Τερ Στένγκεν για το 1-0. Αυτό μάλιστα ήταν το τέταρτο φετινό τέρμα του, σε έξι αγώνες πρωταθλήματος.

Οι ποδοσφαιριστές του Κούμαν δεν είχαν… απάντηση, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το σφύριγμα της λήξης. Μια μοναδική ευκαιρία σπατάλησαν οι Μπλαουγκράνα στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ντεπάι από το σημείο του πέναλτι δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, με τον Στόλε Ντιμιτριέβσκι να αποκρούει στην γωνία του, στο 72ο λεπτό.