ΙΣΠΑΝΙΑ

Ρεάλ – Μπαρτσελόνα: Ασταμάτητη η «Βασίλισσα» και 2-0 με τον Κρόος

Καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο για τη Ρεάλ Μαδρίτης, ο Κρόος σκοράρει με την βοήθεια του Ντεστ και η Μπαρτσελόνα στο καναβάτσο.

Η Ρεάλ κάνει πάρτι στο πρώτο μέρος, η Μπαρτσελόνα δεν μπορεί να ανταπεξέλθει και βρίσκεται ήδη να κυνηγάει το σκορ.

Ο Μπενζεμά άνοιξε το σκορ στο 13′ και ο Κρόος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 28′.

Ο Γερμανός χαφ εκτέλεσε φάουλ που κέρδισε η Ρεάλ εκτός περιοχής, η μπάλα βρήκε στο σώμα του Ντεστ, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα με τον Ζόρντι Άλμπα πάνω στη γραμμή να μη μπορεί να τη διώξει.

Η Ρεάλ είναι καταιγιστική στο πρώτο μέρος και θα μπορούσε να είχε βρει και άλλα γκολ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ρεάλ – Μπαρτσελόνα: Ασταμάτητη η «Βασίλισσα» και 2-0 με τον Κρόος», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.