ΙΣΠΑΝΙΑ

Ρεάλ Σοσιεδάδ – Μιραντές 2-1: Το πρώτο βήμα για τον τελικό (vid)

Ρεάλ Σοσιεδάδ – Μιραντές 2-1: Ζουν και οι δύο το όνειρό τους. Τους δίνεται η δυνατότητα να περάσουν στον τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας και θα το παλέψουν μέχρι τέλους. Το ματς ήταν ανοιχτό και από τα πρώτα λεπτά υπήρχαν φάσεις. Μόλις στο 9′ ο Ογιαθαμπάλ έκανε το 1-0 με πέναλτι. Η Μιραντές δεν το έβαλε...

Ρεάλ Σοσιεδάδ – Μιραντές 2-1: Ζουν και οι δύο το όνειρό τους. Τους δίνεται η δυνατότητα να περάσουν στον τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας και θα το παλέψουν μέχρι τέλους.

Το ματς ήταν ανοιχτό και από τα πρώτα λεπτά υπήρχαν φάσεις. Μόλις στο 9′ ο Ογιαθαμπάλ έκανε το 1-0 με πέναλτι. Η Μιραντές δεν το έβαλε κάτω, έψαξε το εκτός έδρας γκολ που θα τη βοηθοήσε στη ρεβάνς και το βρήκε. Σκόρερ στο 39′ ο Μπαρόσο με ωραία ενέργεια. Ο Βραζιλιάνος φορ χόρεψε την αντίπαλη άμυνα, είχε και την τύχη με το μέρος του και βρήκε δίχτυα.

Άμεση ήταν η αντίδραση των γηπεδούχων. Σε φάση διαρκείας οι Βάσκοι με τον Όντεγκααρντ πήραν και πάλι προβάδισμα και κατάφεραν να διατηρήσουν το υπέρ τους 2-1 έως το φινάλε. Είχαν μία μεγάλη φάση στο δεύτερο ημίχρονο για ένα ακόμη γκολ, αλλά τελικά αυτό δεν ήρθε. Στις 3 Μαρτίου έχει οριστεί η ρεβάνς.

ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Ρεμίρο, Θαλντούα, Ελουστόντο (68′ Γκουεβάρα), Λε Νορμάν, Μονρεάλ, Θουμπελντία, Όντεγκααρντ, Μερίνο, Πόρτου (77′ Γιανουζάι), Ογιαρθάμπαλ, Ισάκ (67′ Ζοζέ).

ΜΙΡΑΝΤΕΣ: Λιμόνες, Γκονσάλες, Οναΐντια, Σέρχιο Γκονθάλεθ, Κιχέρα, Γκουρίντι, Μάλσα, Άλβαρο Ρέι (86′ Ίνιγο Βιθέντε), Μαρτίν Μερκελάνθ, Αντόνιο Σάντσεθ (76′ Άλβαρο Πένια), Μπαρόσο (70′ Μαρανιάο).

Τα αποτελέσματα την πρώτων ημιτελικών:

Τετάρτη (12/2)

Αθλέτικ Μπιλμπάο – Γρανάδα 1-0 (Μουνιαΐν)

Πέμπτη (13/2)

Ρεάλ Σοσιεδάδ – Μιραντές 2-1 (9′ πέν. Μικέλ Ογιαρθαμπάλ, 42′ Όντεγκααρντ – 39′ Ματέους Μπαρόσο)

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ρεάλ Σοσιεδάδ – Μιραντές 2-1: Το πρώτο βήμα για τον τελικό (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.