ΙΣΠΑΝΙΑ

Ουέσκα – Σεβίλλη 0-1: «Καθάρισε» ο Εν-Νεσίρι (vid)

Σεβίλλη: Με γκολ του Εν-Νεσίρι στο 83ο λεπτό, η ομάδα της Ανδαλουσίας επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Ουέσκα. Δείτε σε video τα highlights.

Με γκολ του Εν-Νεσίρι στο 83ο λεπτό, η Σεβίλλη επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Ουέσκα.

Λίγες ημέρες μετά την πρόκριση στους «16» του Champions League, η ομάδα του Λοπετέγι τα βρήκε σκούρα.

Το ματς ήταν ανιαρό, οι φάσεις μπροστά από τις εστίες λίγες, όμως τελικά υπήρξε γκολ.

Εννέα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, δηλαδή στο 83′, ο συνήθης Εν-Νεσίρι (5 τέρματα σε 6 ματς) βρήκε δίχτυα με πλασέ και χάρισε στη Σεβίλλη την τέταρτη διαδοχική νίκη σε όλες τις διοργανώσεις.

Η ομάδα του Λοπετέγι βρίσκεται στο -7 από την κορυφή και με ματς λιγότερο, ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού χωρίς νίκη.