ΙΣΠΑΝΙΑ

Σεβίλλη – Σοσιεδάδ 3-2: Τρομερός Εν Νεσίρι και χατ τρικ!

Η Σεβίλλη επικράτησε της Σοσιεδάδ με 3-2 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, όπου τα τέσσερα από τα πέντε γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος. Η Σεββίλη ήταν αυτή που επικράτησε στο παιχνίδι κόντρα στη Σοδιεδάδ με σκορ 3-2. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο με χατ τρίκ του Εν Νεσίρι. Ο χορός των τερμάτων άνοιξε μόλις...

Η Σεβίλλη επικράτησε της Σοσιεδάδ με 3-2 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, όπου τα τέσσερα από τα πέντε γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος.

Η Σεββίλη ήταν αυτή που επικράτησε στο παιχνίδι κόντρα στη Σοδιεδάδ με σκορ 3-2. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο με χατ τρίκ του Εν Νεσίρι.

Ο χορός των τερμάτων άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό, με τον Εν Νεσίρι να σκοράρει σε κενή εστία. Η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόλις ένα λεπτό. Ο Ντιέγκο Κάρλος σημείωσε ένα απίθανο… αυτογκόλ, κάνοντας το 1-1.

Ο φρενήρης ρυθμός συνεχίστηκε, με τον Εν Νεσίρι να δίνει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του με 2-1 στο 7ο μόλις λεπτό. Ο άσσος της Σεβίλλη σκόραρε έπειτα από όμορφη ατομική ενέργεια και ψύχραιμο τελείωμα της φάσης.

Στο 14ο λεπτό η μαχητική Σοσιεδάδ ισοφάρισε και πάλι, με τον Ισάκ να κάνει το 2-2 με προβολή. Ο τρελός ρυθμός του αγώνα έπεσε σταδιακά.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σεβίλλη σκόραρε και πάλι με προβολή του Εν Νεσίρι, γράφοντας το τελικό 3-2 στο 46ο λεπτό, με τον Μαροκινό να κάνει χατ τρικ.

Σεβίλλη: Μπόνο, Νάβας (69′ Βιδάλ), Κουντέ, Ντιέγκο Κάρλος, Ακούνια, Φερνάντο, Ράκιτιτς (85′ Όσκαρ), Τζόρνταν, Σούσο (85′ Μουνίρ), Οκάμπος (89′ Βάσκεθ), Εν Νεσίρι (89′ Ντε Γιονγκ).

Ρεάλ Σοσιεδάδ: Ρεμίρο, Γκοροσάμπελ, Θουμπέλντια, Σανιάν (46′ Λε Νορμάν), Μουνιόθ, Πόρτου (78′ Γιανουζάι), Θουμπιμέντι, Μερίνο, Γκουρίντι (56′ Μπαρεντσέα), Ογιαρθάμπαλ (78′ Λόπεθ), Ίσακ.