ΙΣΠΑΝΙΑ

Σεβίλλη – Βαγιαδολίδ 1-1: Ψυχρολουσία στο τέλος του αγώνα!

Η Σεβίλλη αν και κρατούσε τη νίκη στα χέρια της, χάρη σε χτύπημα πέναλτι του Οκάμπος, τελικά δεν πανηγύρισε το τρίποντο κόντρα στη Βαγιαδολίδ. Αναπάντεχη βαθμολογική απώλεια δέχτηκε η Σεβίλλη, που δεν κατάφερε να επικρατήσει τελικά της Βαγιαδολίδ. Ειδικότερα, με γκολ στο 87ο λεπτό η Βαγιαδολίδ πήρε τον βαθμό από τη Σεβίλλη, γράφοντας το τελικό...

Η Σεβίλλη αν και κρατούσε τη νίκη στα χέρια της, χάρη σε χτύπημα πέναλτι του Οκάμπος, τελικά δεν πανηγύρισε το τρίποντο κόντρα στη Βαγιαδολίδ.

Αναπάντεχη βαθμολογική απώλεια δέχτηκε η Σεβίλλη, που δεν κατάφερε να επικρατήσει τελικά της Βαγιαδολίδ.

Ειδικότερα, με γκολ στο 87ο λεπτό η Βαγιαδολίδ πήρε τον βαθμό από τη Σεβίλλη, γράφοντας το τελικό 1-1.

Οι γηπεδούχοι καθησυχάστηκαν στο γκολ του Οκάμπος, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 31ο λεπτό και μοιραία δέχτηκαν την ισοφάριση.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Μπαρτσελόνα – Βαλένθια 2-2: Χάνει και άλλο έδαφος η «Μπάρτσα» (vid)

Η Σεβίλλη ήταν ανώτερη, ειδικά στο πρώτο μέρος, κλείνονταν στην άμυνά τους τους φιλοξενούμενους. Στο δεύτερο μέρος, η ρόλοι σχεδόν αντιστράφηκαν, με τη Βαγιαδολίδ να βρίσκει χώρους, να πιέζει και τελικά να σημειώνει το 1-1, με όμορφο σουτ του Καρνέρο, στα τελευταία λεπτά της συνάντησης.

Το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής

Παρασκευή, 18/12

Μπιλμπάο-Ουέσκα 2-0
(86’ πεν. Κόδρο, 90’+1’ Νούνιεθ)

Σάββατο, 19/12

Ατλέτικο Μαδρίτης-Έλτσε 3-1
(41’, 58’ Σουάρες, 80’ πεν. Ντιέγκο Κόστα – 64’ Μπογέ)

Μπαρτσελόνα-Βαλένθια 2-2
(45’+4΄Μέσι, 52′ Αραούχο – 29′ Ντιακαμπί, 69′ Μ. Γκόμες)

Οσασούνα-Βιγιαρεάλ 1-3
(70′ Τόρες πέν. / 7′, 86′ Μορένο, 29′ Φερ Νίνιο)

20 Οσασούνα 13 11 11 21

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σεβίλλη – Βαγιαδολίδ 1-1: Ψυχρολουσία στο τέλος του αγώνα!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.