ΙΣΠΑΝΙΑ

Βαλένθια – Ουέσκα 1-1: Ο Σιόβας της έδωσε βαθμό (vid)

Στην 100ή του συμμετοχή στην Primera Division, ο Δημήτρης Σιόβας χάρισε βαθμό στην Ουέσκα (1-1 εκτός έδρας με τη Βαλένθια). Ο Ντάνιελ Βας είχε δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του Χάβι Γκράθια στο 38ο λεπτό, όμως ο 32χρονος Έλληνας αμυντικός είχε ένα βέλος στη φαρέτρα. Το ρολόι σημάδευε το 63ο λεπτό, όταν ο Σιόβας προωθήθηκε...

Στην 100ή του συμμετοχή στην Primera Division, ο Δημήτρης Σιόβας χάρισε βαθμό στην Ουέσκα (1-1 εκτός έδρας με τη Βαλένθια).

Ο Ντάνιελ Βας είχε δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του Χάβι Γκράθια στο 38ο λεπτό, όμως ο 32χρονος Έλληνας αμυντικός είχε ένα βέλος στη φαρέτρα.

Το ρολόι σημάδευε το 63ο λεπτό, όταν ο Σιόβας προωθήθηκε για ένα κόρνερ, το οποίο μετουσίωσε σε γκολ με όμορφη ψηλοκρεμαστή κεφαλιά.

Είχε να σκοράρει από την 1η Δεκεμβρίου του 2018, όταν ως παίκτης της Λεγανές είχε σκοράρει εις βάρος της Βαγιαδολίδ.

Αν μη τι άλλο, λίγες ημέρες μετά τον αποκλεισμό του από την Εθνική ομάδα, ο Σιόβας βρήκε έναν πολύ καλό λόγο για να χαμογελάσει ξανά.