ΙΣΠΑΝΙΑ

Σοσιεδάδ – Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-1: Έγινε ροντέο στο τέλος (vid)

Σοσιεδάδ και Αθλέτικ Μπιλμπάο αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1, σε ένα ματς που έγινε... ροντέο στα τελευταία λεπτά.

Σοσιεδάδ και Αθλέτικ Μπιλμπάο αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1, σε ένα ματς που έγινε… ροντέο στα τελευταία λεπτά.

Λίγες μόλις ημέρες μετά τον μεταξύ τους τελικό στο Copa del Rey, Σοσιεδάδ και Αθλέτικ Μπιλμπάο διασταύρωσαν τα… ξίφη τους στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της La Liga.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 με τους γηπεδούχους να βρίσκονται στην 5η θέση και τους φιλοξενούμενους στη 10η.

Η Μπιλμπάο πέτυχε το 0-1 στο 85ο λεπτό. Ο Μπερενγκέρ έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Βιγιαλίμπρε νίκησε τους πάντες στον αέρα ανοίγοντας με κεφαλιά το σκορ.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι λίγο πριν από το φινάλε έφτασαν στην ισοφάριση στο 89ο λεπτό. Ο Ρομπέρτο Λόπες σκόραρε με τρομερό τρόπο, κάνοντας τη σέντρα-σουτ από τα δεξιά με την μπάλα να παίρνει κατεύθυνση στην εστία και να διαμορφώνεται το τελικό 1-1.

ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Ρεμίρο, Μουνιόζ, Λε Νορμάντ, Ζουμπελντία, Ελουστόντο, Ογιαρθάμπαλ, Ζουμπιμέντι, Γκεβάρα, Μπαρεντσέα, Φερνάντες, Ίζακ

ΜΠΙΛΜΠΑΟ: Σιμόν, ντε Μάρκος, Άλβαρες, Μαρτίνες, Μπερσίτσε, Μπερενγκέρ, Βενσεδόρ, Γκαρσία, Μουνιαΐν, Γκαρσία, Γουίλιαμας