ΙΣΠΑΝΙΑ

Ταφόπλακα στις καθυστερήσεις για Λας Πάλμας

Η Λεβάντε πήρε τη νίκη στο ντέρμπι παραμονής με 2-1

Σε ένα εξαιρετικό ματς, η Λεβάντε πήρε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων τη νίκη επί της Λας Πάλμας με 2-1, στο ντέρμπι παραμονής της Πριμέρα Ντιβιζιόν και αποσπάστηκε 8 βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη.

Παράλληλα, με αυτή την ήττα η Λας Πάλμας είναι 10 πόντους πίσω από την 17η θέση (που έχει η Λεβάντε) η οποία οδηγεί στην σωτηρία και με 7 ματς να απομένουν, αναζητά κάτι περισσότερο από ένα θαύμα για να παραμείνει στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κόκε στο 35′, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 50′ με τον Νταβίντ Γκαρσία. Και ενώ η Λεβάντε έμεινε με δέκα παίκτες μετά από αποβολή του Κόκε, στο 90+2′ κατάφερε να πάρει τη μεγάλη νίκη με γκολ του Χοσέ Καμπάνια. Δύο λεπτά αργότερα, η Λεβάντε έμεινε με 9 παίκτες λόγω αποβολής του Ροτσίνα, όμως δευτερόλεπτα αργότερα ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ταφόπλακα στις καθυστερήσεις για Λας Πάλμας», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.