ΙΣΠΑΝΙΑ

Θέλτα – Εϊμπάρ 2-0 : «Καθάρισε» ο Άσπας (vids)

Η Θέλτα, με δύο τέρματα του Άσπας, επικράτησε 2-0 της Εϊμπάρ στο «Μπαλαΐδος» στο παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Η Θέλτα, με δύο τέρματα του Άσπας, επικράτησε 2-0 της Εϊμπάρ στο «Μπαλαΐδος» στο παιχνίδι που άνοιξε το σαββατιάτικο πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 37ο λεπτό με τον Ιάγκο Άσπας να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας μετά την πάσα Μάγιο.

Ο Ισπανός επιθετικός «κλείδωσε» τη νίκη της ομάδας του στο 77ο λεπτό όταν με ατομική ενέργεια νίκησε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα, Γιοβάνοβιτς, διαμορφώντας το τελικό 2-0.

Aυτή ήταν η πρώτη νίκη της Θέλτα με τον Μιγκέλ Καρντόσο στον πάγκο, επιστρέφοντας στις επιτυχίες μετά από τρεις αγωνιστικές, ενώ η ομάδα του Λέο Φράνκο παρέμεινε στον πάτο της βαθμολογίας.

ΘΕΛΤΑ (Μιγκέλ Καρντόσο): Μπλάνκο, Μάγιο, Αραούχο, Χουνκά, Νταβίν Κόστας, Γιουκουσλού, Χοθαβέδ, Μπουφάλ(63′ Χιουλσάγκερ), Μέντες(76′ Μπελτράν), Άσπας(87′ Μορ), Μάξι Γκόμες

ΟΥΕΣΚΑ (Λέο Φράνκο): Γιοβάνοβιτς, Μιραμόν, Ετσέιτα, Πουλίδο, Ακαπό, Μούστο(46′ Γκιουρλέρ), Ριβέρα, Γκαγιάρ (46′ Αγκιλέρα), Φερέιρο (62′ Άβιλα), Γκόμεζ, Κούτσο

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

Παρασκευή (30/11)

Ράγιο Βαγεκάνο-Εϊμπάρ 1-0 (53’ Εμπάρμπα)

Ολυμπιακός: «Ανοιχτές κεραίες» για εξτρέμ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Θέλτα – Εϊμπάρ 2-0 : «Καθάρισε» ο Άσπας (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.