ΙΣΠΑΝΙΑ

Θέλτα – Ρεάλ Μαδρίτης 1-3: Ομάδα Ζιντάν σημαίνει τριάρα (vid)

Η Ρεάλ έγινε και πάλι ομάδα Ζιντάν και άρχισε το πρωτάθλημα με νίκη...

Θέλτα – Ρεάλ Μαδρίτης 1-3: Η Ρεάλ Μαδρίτης έγινε και πάλι ομάδα Ζινεντίν Ζιντάν και άρχισε στην Ισπανία με τριάρα στο πρωτάθλημα! Με τον καλύτερο τρόπο άρχισε η «Βασίλισσα» τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Ισπανίας.

Παρότι έπαιξε πρώτο ματς εκτός έδρας, μπόρεσε να επιβληθεί της Θέλτα με 3-1.

Η Ρεάλ δεν είχε καμία σχέση με την περσινή ομάδα και έδειξε σοβαρή στην έναρξη των επίσημων υποχρεώσεών της. Παρά το γεγονός ότι έμεινε νωρίς στο ματς με δέκα παίκτες, εξαιτίας της αποβολής του Μόντριτς, πήρε μία άνετη νίκη.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – LaLiga – Γιαννόπουλος: Η άλλη εικόνα της Ρεάλ

Μάλιστα ο Ζινεντίν Ζιντάν αποφάσισε να βάλει στην ενδεκάδα του τον Μπέιλ, ο οποίος θεωρούταν στην Ισπανία τελειωμένος από τη Ρεάλ. Έπαιξε όμως βασικός και η ομάδα πήρε τη νίκη με 3-1 στο γήπεδο της Θέλτα.

Μόλις στο 12′ ο Μπενζεμά ήταν αυτός ο οποίος έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους με 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 56′, ο Λούκα Μόντριτς αποβλήθηκε από το ματς βλέποντας απευθείας την κόκκινη κάρτα!

Η Ρεάλ με δέκα παίκτες για σχεδόν ένα ημίχρονο, αλλά όχι μόνο δεν πιέστηκε από τη Θέλτα, αλλά πήγε το ματς στο 0-3!

Στο 61′ ο Κρόος σημείωσε ένα ωραίο γκολ, ενώ στο 80′ ο Βάθκεθ «έγραψε» το 0-3. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι στο ματς, ήταν να μειώσουν και να διαμορφώσουν το 1-3 στις καθυστερήσεις με τον 18χρονο Ίκερ Λοσάδα Αραγκούντε.

Θέλτα (Φραν Εσκριμπά): Ρούμπεν Μπλάνκο, Κέβιν Βάσκεθ, Νταβίντ Κόστας, Αραούχο, Ολάσα, Μπελτράν, Λομπότκα, Μπράις Μέντεθ, Ντένις Σουάρεθ, Ιάγο Ασπας, Φερνάντες.

Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Κουρτουά, Οντριοθόλα, Ράμος, Βαράν, Μαρσέλο, Κρος, Μόντριτς, Καζεμίρο, Βινίσιους, Μπέιλ, Μπενζεμά.