ΙΣΠΑΝΙΑ

Βαγιαδολίδ – Σεβίλλη 1-1: Ισοφάριση από τον τερματοφύλακα στις καθυστερήσεις! (vid)

Η Βαγιαδολίδ είχε την ευκαιρία να αποσπαστεί αρκετά από τη ζώνη του υποβιβασμού, αλλά ο Μπονό ισοφάρισε στις καθυστερήσεις (1-1)!

Η Βαγιαδολίδ είχε την ευκαιρία να αποσπαστεί αρκετά από τη ζώνη του υποβιβασμού, αλλά η Σεβίλλη ισοφάρισε στις καθυστερήσεις (1-1).

Λίγες στιγμές μακριά από τη νίκη βρέθηκε η Βαγιαδολίδ, ωστόσο η Σεβίλλη και δη ο τερματοφύλακας Μπονό δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη στο ματς για την 28η αγωνιστική της Primera Division.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο για μεγάλο διάστημα του α’ ημιχρόνου, ώσπου στο 41′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι και ο Ορεγιάνα άνοιξε το σκορ.

Η Σεβίλλη άγγιξε την ισοφάριση σε δύο περιπτώσεις με τον Λουκ ντε Γιονγκ στο δεύτερο ημίχρονο, όμως το 1-0 παρέμενε.

Αυτό μέχρι τις καθυστερήσεις, όταν από κόρνερ ο προωθημένος τερματοφύλακας Μπονό έφερε το ματς στα ίσα!

Δείτε το video:

Τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής

Παρασκευή (19/3)

Μπέτις-Λεβάντε 2-0 (70’ Φεκίρ, 75’ Χουάνμι)

Σάββατο (20/3)

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Έιμπαρ 1-1 (9′ Γιούρι – 17′ Κίκε)

Θέλτα-Ρεάλ Μαδρίτης 1-3 (40′ Σάντι Μίνα – 20′, 30′ Μπενζεμά, 90+4′ Ασένσιο)

Ουέσκα-Οσασούνα 0-0

Βαγιαδολίδ-Σεβίλλη 1-1 (42′ πέν. Ορεγιάνα – 90+4′ Μπονό)

H βαθμολογία της Primera Division

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βαγιαδολίδ – Σεβίλλη 1-1: Ισοφάριση από τον τερματοφύλακα στις καθυστερήσεις! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.