ΙΣΠΑΝΙΑ

Βαλένθια – Βιγιαρεάλ 2-0: Επιστροφή στις νίκες και ανεβαίνει

Η Βαλένθια πήρε τη νίκη με 2-0 απέναντι στην Βιγιαρεάλ στο «Μεστάγια».

Η Βαλένθια πήρε τη νίκη απέναντι στη Βιγιαρεάλ με 2-0, επέστρεψε στις νίκες και ανεβαίνει στη βαθμολογία του πρωταθλήματος Ισπανίας.

Η Βαλένθια επικράτησε με 2-0 της Βιγιαρεάλ για την 12η αγωνιστική της La Liga. Οι Γκιγιαμόν και Σολέρ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Ειδικότερα, οι «νυχτερίδες» μπορεί να υστερούσαν σημαντικά στην κατοχή,  όμως άνοιξαν το σκορ στο 43ο λεπτό, με τον Γκιγιαμόν.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς μεγάλες χαμένες ευκαιρίες, οι γηπεδούχοι έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα. Ο Σολέρ από το σημείο του πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο 77ο λεπτό της συνάντησης.

Έτσι, η Βαλένθια επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα από την Μπέτις και έφτασε τους 16 βαθμούς, ενώ το «κίτρινο υποβρύχιο» παρέμεινε στους 12.

Νωρίτερα, η Σεββίλη επικράτησε με 2-0 της Οσασούνα και συνέχισε τις υψηλές «πτήσεις».