ΙΣΠΑΝΙΑ

Βιγιαρεάλ – Γρανάδα 4-4: Ματσάρα Ισπανική (vid)

«Χόρτασαν» γκολ όσοι παρακολούθησαν το ματς...

Βιγιαρεάλ – Γρανάδα 4-4: Μπορεί να μη βγήκε νικητής από το ματς Βιγιαρεάλ – Γρανάδα, αλλά αν μη τι άλλο πρόσφεραν θέαμα οι δύο ομάδες.

Οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό μετά το ισόπαλο 4-4, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος! Ένα ματς το οποίο πρόσφερε πλούσιο θέαμα. Με τους γηπεδούχους να παίρνουν συνεχώς κεφάλι στο σκορ, αλλά η Γρανάδα είχε πάντα την απάντηση.

Στο 35′ η Βιγιαρεάλ προηγήθηκε με το πέναλτι του Καθόρλα. Στις καθυστερήσεις όμως του πρώτου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν επίσης με πέναλτι στο 45+6′!

Νωρίς του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 53′ ο Γκόμεθ «έγραψε» το 2-1, αλλά στο 62′ ήρθε το αυτογκόλ από τον Πένια για το 2-2.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Μπαρτσελόνα: Νοκ – άουτ μέχρι και ένα μήνα ο Σουάρες

Η Βιγιαρεάλ αντέδρασε αμέσως και τρία λεπτά προηγήθηκε με 3-2, χάρη στο γκολ του Μορένο. Και στο 73′ ο Τσίκγουεζ σημείωσε το 4-2, με τους γηπεδούχους να πιστεύουν ότι πλέον είχαν πάρει τους βαθμούς της νίκης.

Η Γρανάδα όμως είχε άλλη άποψη…

Μόλις δύο λεπτά μετά, στο 75′, ο Σολδάδο μείωσε σε 4-3. Και έξι λεπτά αργότερα, στο 81′, ο Πουέρτας ισοφάρισε σε 4-4!

Παρότι το ματς είχε χρόνο στη συνέχεια έμεινε τελικά το 4-4 με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό.

Βιγιαρεάλ: Φερνάντεθ, Κιντιγιά, Τόρες, Αλμπιόλ, Πένια, Καθόρλα, Ανγκισά, Τσίκγουεζ, Ιμπόρα, Γκόμεθ, Μορένο, ενώ έπαιξαν και οι Μπάκα, Τριγκέρος, Εκαμπί.

Γρανάδα: Ρούι Σίλβα, Βίκτορ Ντίαζ, Ντουάρτε, Σάντσεζ, Κουίνι, Ετεκί, Μοντορό, Πουέρτας, Βίκο, Βαντίγιο, Σολδάδο, ενώ αγωνίστηκαν και οι Αζίζ, Ράμος, Ματσίς.

Κάντε Follow το Sportime στο Instagram και Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βιγιαρεάλ – Γρανάδα 4-4: Ματσάρα Ισπανική (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.