ΙΤΑΛΙΑ

Πάρμα – Αταλάντα 1-2: Βλέπει τη 2η θέση με… ανατροπή

Με ανατροπή στο τελευταίο 20λεπτο, η Αταλάντα επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Πάρμα και αύξησε στα 17 ματς το αήττητο σερί στη Serie A. Παράλληλα, χάρη στα δύο γκολ που σημείωσε, χρειάζεται άλλα δύο την τελευταία αγωνιστική για να φτάσει τα 100. Το σημαντικότερο, βέβαια, είναι ότι ανέβηκε στη 2η θέση και το +2 από...

Με ανατροπή στο τελευταίο 20λεπτο, η Αταλάντα επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Πάρμα και αύξησε στα 17 ματς το αήττητο σερί στη Serie A.

Παράλληλα, χάρη στα δύο γκολ που σημείωσε, χρειάζεται άλλα δύο την τελευταία αγωνιστική για να φτάσει τα 100.

Το σημαντικότερο, βέβαια, είναι ότι ανέβηκε στη 2η θέση και το +2 από την Ίντερ, η οποία παίζει τώρα (σ.σ. 22:45) με τη Νάπολι.

Η Πάρμα είχε δοκάρι με τον Κουλουσέβσκι στο 14′, προτού ο ίδιος ανοίξει το σκορ στο 43′.

Η Αταλάντα απάντησε στο 70′ με φάουλ του Μαλινόβσκι και στο 84′ ο Γκόμες ανέτρεψε τα δεδομένα με τρομερό σουτ εκτός περιοχής.

Να σημειωθεί ότι την τελευταία αγωνιστική υποδέχεται την Ίντερ, στο ματς που θα κρίνει ποια από τις δύο θα καταλάβει τη 2η θέση.

Το πρόγραμμα της 37ης αγωνιστικής

Τρίτη 28/7

Πάρμα – Αταλάντα 1-2 (43′ Κουλουσέβσκι – 70′ Μαλινόβσκι, 84′ Γκόμες)

20 ΣΠΑΛ 36 20 26 71

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πάρμα – Αταλάντα 1-2: Βλέπει τη 2η θέση με… ανατροπή», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.