ΙΤΑΛΙΑ

Αταλάντα – Μπρέσια 6-2: Στη 2η θέση με… διαστημικό ποδόσφαιρο (vid)

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 33ης αγωνιστικής της Serie A

Καλπάζει η ομάδα του Γκασπερίνι.

Η Αταλάντα συνέτριψε με σκορ 6-2 την εκ των ουραγών Μπρέσια, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 33ης αγωνιστικής της Serie A.

Πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και από το πρώτο κιόλας μέρος είχε «καθαρίσει» το ματς.

Σκαρφάλωσε στη δεύτερη θέση με 70 βαθμούς, δύο περισσότερους από Ίντερ και Λάτσιο, που έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Από την άλλη, η ομάδα του Ντιέγκο Λόπες παρέμεινε στην προτελευταία θέση με 21 βαθμούς και όντας στο -9 από την τελευταία ομάδα που θα σωθεί, ήδη ετοιμάζει τις βαλίτσες της για τη Serie B.

Η Αταλάντα προηγήθηκε στο 2’ με τον Πάσαλιτς και έξι λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση για την Μπρέσια με τον Τορεγκρόσα.

Μέσα σε πέντε λεπτά, οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία γκολ με τους Ντε Ρόον (25’), Μαλινόφσκι (28’) και Ζαπάτα (30’), καθαρίζοντας ουσιαστικά το ματς.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι κατέβασαν ταχύτητα, αλλά πέτυχαν άλλα δύο γκολ στο 55’ και στο 58’ με τον Πάσαλιτς, ο οποίος έκανε χατ-τρικ.

Λίγο πριν το φινάλε και συγκεκριμένα στο 83’, ο Σπάλεκ πέτυχε το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων, διαμορφώνοντας το τελικό 6-2.

Τα αποτελέσματα της 33ης αγωνιστικής

Τρίτη 14/7

Αταλάντα-Μπρέσια 6-2 (2’, 55’, 58’ Πάσαλιτς, 25’ Ντε Ρόον, 28’ Μαλινόφσκι, 30’ Ζαπάτα – 8’ Τορεγκρόσα, 83’ Σπάλεκ)

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Lega Serie A (@seriea) στις

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αταλάντα – Μπρέσια 6-2: Στη 2η θέση με… διαστημικό ποδόσφαιρο (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.