ΙΤΑΛΙΑ

Αταλάντα – Ρόμα 2-1: Ανατροπή και φουλ για Champions League

Αταλάντα – Ρόμα 2-1: Έμοιαζε με τελικό για την τετράδα… Υπάρχει, βέβαια, δρόμος ακόμη, αλλά η απόστασή τους ήταν ένα τρίποντο. Τελικά μεγάλωσε κι άλλο! Μπορεί η Ρόμα να πήρε προβάδισμα λίγο πριν το ημίχρονο με γκολ του Τζέκο στο Μπέργκαμο, όμως, δεν άντεξε. Ο Παλομίνο στο 50′ ήταν αυτός που ισοφάρισε και με τρομερό...

Αταλάντα – Ρόμα 2-1: Έμοιαζε με τελικό για την τετράδα… Υπάρχει, βέβαια, δρόμος ακόμη, αλλά η απόστασή τους ήταν ένα τρίποντο.

Τελικά μεγάλωσε κι άλλο! Μπορεί η Ρόμα να πήρε προβάδισμα λίγο πριν το ημίχρονο με γκολ του Τζέκο στο Μπέργκαμο, όμως, δεν άντεξε. Ο Παλομίνο στο 50′ ήταν αυτός που ισοφάρισε και με τρομερό πλασέ ο Πάσαλιτς στο 59′ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για την Αταλάντα. Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Τζιαν Πιέρο Γκασπερίνι πήγε στο +6 και πανηγύρισε τρίτη νίκη στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια. Αντιθέτως, οι Ρωμαίοι γνώρισαν τρίτη ήττα στη σειρά.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Γκολίνι, Τολόι, Παλομίνο, Τζιμσιτί, Χάτεμπερ, Γκόσενς, Φρολέ, Ντε Ρουν, Γκόμες (86′ Μουριέλ), Ίλισιτς (83′ Μαλινόβσκι), Σαπάτα (59′ Πάσαλιτς).

ΡΟΜΑ: Πάου Λόπεθ, Μπρούνο Πέρες, Σμόλινγκ, Φάσιο, Σπινατσόλα, Μαντσίνι (6′ Βερετό), Πελεγκρίνι, Μχιταριάν, Κλάιφερτ (62′ Κάρλες Πέρεθ), Περότι (78′ Βιγιάρ), Τζέκο.