ΙΤΑΛΙΑ

Αταλάντα – Σαμπντόρια 1-3: Μεγάλη νίκη στο Μπέργκαμο! (vids)

Η Σαμπντόρια υπέταξε τη φοβερή Αταλάντα στο Μπέργκαμο με 3-1 και ανέβηκε στις πρώτες θέσεις της Serie A. Το σκορ άνοιξε ο 37χρονος Φάμπιο Κουαλιαρέλα στο 13ο λεπτό. Ο Τονέλι απείλησε στο 33′ και ο Κουαλιαρέλα έχασε πέναλτι στο 45′ (απέκρουσε ο Σπορτιέλο), σε ένα α’ ημίχρονο που η Σαμπντόρια ήταν καλύτερη. Ο Μόρτεν Τόρσμπι...

Η Σαμπντόρια υπέταξε τη φοβερή Αταλάντα στο Μπέργκαμο με 3-1 και ανέβηκε στις πρώτες θέσεις της Serie A.

Το σκορ άνοιξε ο 37χρονος Φάμπιο Κουαλιαρέλα στο 13ο λεπτό.

Ο Τονέλι απείλησε στο 33′ και ο Κουαλιαρέλα έχασε πέναλτι στο 45′ (απέκρουσε ο Σπορτιέλο), σε ένα α’ ημίχρονο που η Σαμπντόρια ήταν καλύτερη.

Ο Μόρτεν Τόρσμπι διπλασίασε το προβάδισμα των φιλοξενούμενων στο 59ο λεπτό, προτού η Αταλάντα μειώσει με πέναλτι του Ντούβαν Σαπάτα στο 80′.

Τελικά, η Σαμπντόρια έμελλε να είναι η ομάδα που πέτυχε κι άλλο γκολ (στις καθυστερήσεις με τον Γιάκουμπ Γιάνκτο).

Αταλάντα-Σαμπντόρια: Τα γκολ

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Παρασκευή 23/10
Σασουόλο – Τορίνο 3-3 (71′ Τζούριτσιτς, 84′ Κίρικες, 85′ Καπούτο – 33′ Λίνετι, 77′ Μπελότι, 79′ Λούκιτς)

Σάββατο 24/10
Αταλάντα – Σαμπντόρια 1-3 (80′ πέν. Σαπάτα – 13′ Κουαλιαρέλα, 59′ Τόρσμπι, 90+2′ Γιάνκτο)

Όλες οι ειδήσεις σήμερα από το Sportime

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αταλάντα – Σαμπντόρια 1-3: Μεγάλη νίκη στο Μπέργκαμο! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.