ΙΤΑΛΙΑ

Μπενεβέντο – Αταλάντα 1-4: Άνετη νίκη…τετράδας!

Η Αταλάντα ήταν θεαματική και ουσιαστική και φιλοδώρησε εκτός έδρας με τέσσερα τέρματα την Μπενεβέντο για το πρωτάθλημα Ιταλίας. Η Αταλάντα έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης κόντρα στην Μπενεβέντο, εκτός έδρας, με σκορ 1-4. Ειδικότερα, οι φιλοξενούμενοι έδωσαν συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και προηγήθηκαν με τον Ίλισιτς στο 30ο λεπτό...

Η Αταλάντα ήταν θεαματική και ουσιαστική και φιλοδώρησε εκτός έδρας με τέσσερα τέρματα την Μπενεβέντο για το πρωτάθλημα Ιταλίας.

Η Αταλάντα έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης κόντρα στην Μπενεβέντο, εκτός έδρας, με σκορ 1-4.

Ειδικότερα, οι φιλοξενούμενοι έδωσαν συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και προηγήθηκαν με τον Ίλισιτς στο 30ο λεπτό της συνάντησης, με ατομική ενέργεια.

Η ισοφάριση για τους γηπεδούχους ήρθε στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό, με τον Σάου να κάνει το 1-1.

Η Αταλάντα πάτησε γκάζι και σημείωσε άλλα τρία τέρματα. Ο Τολόι στο 69ο λεπτό έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ στο 71′ ο Ζαπάτα έκανε το 1-3.

Ο θρίαμβος ολοκληρώθηκε με γκολ του Μουριέλ στο 86ο λεπτό, που είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο λίγο νωρίτερα.

Αναλυτικά η 17η αγωνιστική της Serie A:

Σάββατο 9/1
Μπενεβέντο – Αταλάντα 1-4
Σάου(50’)- Ίλισιτς(30’), Τολόι(69’), Ζαπάτα(71’), Μουριέλ(86’)

Μίλαν: Επιστρέφει ο Ιμπραΐμοβιτς!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπενεβέντο – Αταλάντα 1-4: Άνετη νίκη…τετράδας!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.