ΙΤΑΛΙΑ

Μπενεβέντο – Μίλαν 0-2: Δεν τη ρίχνει τίποτα από την κορυφή!

Η Μίλαν πέρασε και από την έδρα της Μπενεβέντο, με 0-2, παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Serie A. Με γκολ των Κεσιέ και Λεάο η Μίλαν πέρασε και το εμπόδιο της Μπενεβέντο και παραμένει ακλόνητη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα. Οι πρωτοπόροι ευτύχησαν να προηγηθούν γρήγορα στο παιχνίδι. Συγκεκριμένα, ο Κεσιέ σημείωσε το 0-1...

Η Μίλαν πέρασε και από την έδρα της Μπενεβέντο, με 0-2, παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Serie A.

Με γκολ των Κεσιέ και Λεάο η Μίλαν πέρασε και το εμπόδιο της Μπενεβέντο και παραμένει ακλόνητη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα.

Οι πρωτοπόροι ευτύχησαν να προηγηθούν γρήγορα στο παιχνίδι. Συγκεκριμένα, ο Κεσιέ σημείωσε το 0-1 μόλις στο 15ο λεπτό της συνάντησης.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Serie A: Παραμένουν τετράδα οι Νάπολι και Ρόμα – Αποβολή για Λυκογιάννη (vids)

Στο 20ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν, αλλά η προσπάθεια του Ινσίνιε κατέληξε στο δοκάρι.

Τα πράγματα για τη Μίλαν έδειχναν να ζορίζουν, όταν ο Τονάλι αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα, για σκληρό μαρκάρισμα, στο 31ο λεπτό. Μάλιστα, ο νεαρός μέσος αντίκρισε αρχικά την κίτρινη, αλλά το VAR είχε αντίθετη άποψη.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένη για να κλειδώσουν τη νίκη. Παρά το αριθμητικό τους μειονέκτημα, κατάφεραν να σκοράρουν με τον Λεάο. Ο Βραζιλιάνος επιθετικός έκανε το 0-2 στο 49ο λεπτό με υπέροχο τελείωμα.

Η Μπενεβέντο είχε την ευκαιρία να μειώσει με πέναλτι που κέρδισε στο 61ο λεπτό, αλλά ο Καμπράρι έστειλε την μπάλα άουτ.

Η Μίλαν επιχείρησε να σημειώσει και τρίτο γκολ, αλλά το σουτ του Τσαλχάνογλου στο 720 λεπτό κατέληξε στο δοκάρι. Μάλιστα, στο 84ο λεπτό ο Κεσιέ… μιμήθηκε τον συμπαίκτη του, στέλνοντας εκ νέου την μπάλα στο δοκάρι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής

Ίντερ – Κροτόνε 6-2 (20′, 57′, 78′ Μαρτίνεζ, 31′ αυτ. Μαρόνε, 64′ Λουκάκου, 87′ Χακίμι / 12′ Ζανελάτο, 36′ Γκόλεμιτς)

Αταλάντα – Σασουόλο 5-1 (11′ Ζαπάτα, 45′, 49′ Πεσίνα, 57′ Γκοζένς, 67′ Μουριέλ / 75′ Κίρικες)

Κάλιαρι – Νάπολι 1-4 (60′ Πέδρο / 25′, 62′ Ζιελίνσκι, 75΄Λοσάνο, 86′ Ινσίνιε)

Πάρμα – Τορίνο 0-3 (8′ Σίνγκο, 88′ Ίζο, 90+5′ Γκοτζάκ)

Ρόμα – Σαμπντόρια 1-0 (72′ Τζέκο)

Σπέτσια – Βερόνα 0-1 (75′ Ζακάνι)

Τζένοα – Λάτσιο 1-1 (58′ Ντέστρο / 15′ Ιμόμπιλε)

Φιορεντίνα – Μπολόνια 0-0

(19:00) Μπενεβέντο – Μίλαν 0-2 (15′ Κεσιέ, 49′ Λεάο)

(21:45) Γιουβέντους – Ουντινέζε