ΙΤΑΛΙΑ

Μπρέσια – Γιουβέντους 1-2: Με ανατροπή στην κορυφή (vid)

Δείτε σε video τα highlights του αγώνα

Μπρέσια- Γιουβέντους 1-2: Παρότι η Γιουβέντους βρέθηκε να χάνει 1-0 από τη Μπρέσια, κατάφερε να γυρίσει την εις βάρος της κατάσταση και να νικήσει με 2-1 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Serie A.

Παράλληλα η Γιούβε πέρασε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν στο τέταρτο λεπτό δίχτυα με σουτ του Ντοναρούμα μέσα από την περιοχή. Η Γιουβέντους στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στο 40ο λεπτό κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια με αυτογκόλ του Τσανσελόρ.

Στο 63ο λεπτό ο Πιάνιτς ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα με σουτ έξω από την περιοχή και διαμόρφωσε το τελικό 2-1 σκορ.

ΜΠΡΕΣΙΑ (Εουτζένιο Κορίνι): Γιόρονεν, Σαμπέλι, Τσιστάνα, Τσανσελόρ, Ματέγιου (70′ Μαρτέλα), Μπιζόλι, Τονάλι, Ντεσένα, Ντοναρούμα (64′ Μάτρι), Ρόμουλο (85′ Αγέ), Μπαλοτέλι.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (Mαουρίτσιο Σάρι): Στσέσνι, Ντανίλο (19′ Κουαδράδο), Μπονούτσι, Ντε Λιχτ, Άλεξ Σάντρο, Κεντίρα, Πιάνιτς, Ραμπιό, Ράμσεϊ (69′ Μπερναρντέσκι), Ντιμπάλα (80′ Ματουιντί), Ιγκουαΐν.