ΙΤΑΛΙΑ

Φιορεντίνα – Αταλάντα 2-3: Σαπάτα, Βλάχοβιτς και στο τέλος… Ίλισιτς

Ματσάρα έγινε στο Φιορεντίνα – Αταλάντα με τους Σαπάτα και Βλάχοβιτς να μετατρέπουν τον αγώνα σε προσωπική μονομαχία και τον Ίλισιτς στο τέλος να τους κλέβει τη δόξα. Ο Σλοβένος ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό 2-3 στο Φιορεντίνα – Αταλάντα. Η δική του εκτέλεση πέναλτι στο 70′ έκρινε τον αγώνα και με αυτό το...

Ματσάρα έγινε στο Φιορεντίνα – Αταλάντα με τους Σαπάτα και Βλάχοβιτς να μετατρέπουν τον αγώνα σε προσωπική μονομαχία και τον Ίλισιτς στο τέλος να τους κλέβει τη δόξα.

Ο Σλοβένος ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό 2-3 στο Φιορεντίνα – Αταλάντα. Η δική του εκτέλεση πέναλτι στο 70′ έκρινε τον αγώνα και με αυτό το τρίποντο η ομάδα του Μπέργκαμο επέστρεψε ξανά στην τετράδα.

Με δύο γκολ του Σαπάτα στο πρώτο ημίχρονο από ισάριθμες ασίστ του Μαλινόφσκι η Αταλάντα προηγήθηκε με 0-2 και ισοφαρίστηκε από δύο τέρματα του Βλάχοβιτς σε εννιά λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο. Ωστόσο, στο γκολ του Ίλισιτς απάντηση δεν υπήρχε.

Τα αποτελέσματα της 30ής αγωνιστικής

Σάββατο (10/4)

Σπέτσια-Κροτόνε 3-2 (63′ Βέρντε, 89΄Ματζιόρε, 90+2′ Έρλιτς – 40′ Τζίτζι, 78′ Νουάνκο)

Πάρμα-Μίλαν 1-3 (66′ Τζαλιόλιο – 8′ Ρέμπιτς, 44′ Κεσί, 90+4′ Λεάο)

Ουντινέζε-Τορίνο 0-1 (61’ πέν. Μπελότι)

Κυριακή (11/4)

Ίντερ-Κάλιαρι 1-0 (77′ Νταρμιάν)

Βερόνα-Λάτσιο 0-1 (90+2′ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς)

Σαμπντόρια-Νάπολι 0-2 (35′ Ρουίθ, 87′ Οσιμέν)

Γιουβέντους-Τζένοα 3-1 (4′ Κουλουσέφσκι, 22′ Μοράτα, 70′ ΜακΚένι – 49′ Σκαμάκα)

Ρόμα-Μπολόνια 1-0 (44′ Μαγιοράλ)

Φιορεντίνα-Αταλάντα 2-3 (57′ και 66′ Βλάχοβιτς – 13′ και 40′ Σαπάτα, 70′ πέν. Ίλισιτς)