ΙΤΑΛΙΑ

«Φρέναρε» την Ίντερ η Τορίνο

Με ένα γκολ του Λιάιτς στο 36ο λεπτό, η Τορίνο στέρησε την άνοδο της Ίντερ στην τρίτη θέση της βαθμολογίας του ιταλικού πρωταθλήματος

Μία πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η Τορίνο κόντρα στην Ίντερ με 1-0 εντός έδρας, που έκανε όνειρα για προσπέραση της Ρόμα που βρίσκεται στην 3η θέση της Serie A.

Στο 36ο λεπτό του παιχνιδιού ο Αντέμ Λιάιτς εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά του Ντε Σιλβέστρι και με κοντινό πλασέ κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Ίντερ, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του.

Το γκολ αυτό αν και πιέστηκε πολύ στην συνέχεια η γηπεδούχος, ήταν αρκετό για να της δώσει τη νίκη, αφού κάθε προσπάθεια της ομάδας του Μιλάνου έβρισκε είτε στο δοκάρι είτε στον τερματοφύλακα Σαλβατόρε Σιρίγκου.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα της Ίντερ μετά από πέντε παιχνίδια, η οποία Αν και βρίσκεται στην 4η θέση που δίνει το εισιτήριο για το Champions League, παλεύει ακόμα με τη Ρόμα για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Φρέναρε» την Ίντερ η Τορίνο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.