ΙΤΑΛΙΑ

Φροζινόνε – Μίλαν 0-0: Ξανά «άσφαιροι» οι «ροσσονέρι» (vid)

Η Μίλαν έμεινε στο 0-0 στην έδρα της Φροζινόνε στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής της Serie A, μένοντας ξανά χωρίς γκολ.

Η Μίλαν έμεινε στο 0-0 στην έδρα της Φροζινόνε στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής της Serie A.

Στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι του Μάρκο Μπαρόνι στον πάγκο της Φροζινόνε, η πρώτη μεγάλη φάση άνηκε στους φιλοξενούμενους, με το σουτ του Καστιγιέχο στο 18ο λεπτό να καταλήγει στο δοκάρι. Στο 37′ Tσιάνο σκόραρε, όμως το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR για φάουλ στην αρχή της φάσης.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Γκατούζο έφτασε κοντά στο γκολ με τους  Ιγκουαίν και Ροντρίγκεζ, ωστόσο δεν άλλαξε κάτι, με το 0-0 να διατηρείται μέχρι το τέλος.

Έτσι, οι «ροσσονέρι» έμειναν χωρίς γκολ για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι στο πρωτάθλημα και κινδυνεύουν να μείνουν εκτός πεντάδας στο τέλος της ημέρας. Από την άλλη, η Φροζινόνε ήρθε για δεύτερη διαδοχική αγωνιστική ισόπαλη και απέχει 4 βαθμούς από την παραμονή με ένα παιχνίδι περισσότερο.

Φροζινόνε (Μ. Μπαρόνι): Σπορτιέλο, Γκολντανίγκα, Αριαούντο (76′ Σάλαμον), Κράιντς, Κρίσετιγκ,  Τσιμπσά, Μαϊέλο, Μπεγκέτο, Γκιλιόνε (74′ Ζαμπάνο),  Τσιάνο,  Πιναμόντι (80′ Τσιοφάνι)

Μίλαν (Τ. Γκατούζο): Τζιανλουίτζι Ντοναρούμα, Μουσάκιο, Ρομανιόλι,Ροντρίγκεζ, Καλάμπρια (74′ Κόντι), Τσαλχάνογλου, Καστιγιέχο (74′ Λασάλτ), Μπακαγιόκo, Κεσιέ, Ιγκουαίν, Κουτρόνε