ΙΤΑΛΙΑ

Γιουβέντους – Αταλάντα 2-2: Ματσάρα με φινάλε θρίλερ!

Δείτε τη βαθμολογία

Μη δεύτερη διαδοχική της ήττα φλέρταρε η Γιουβέντους, όμως ισοφάρισε στο 90ό λεπτό.

Η τρομερή φέτος Αταλάντα προηγήθηκε στο 80′, προτού ισοφαρίσει ο Ρονάλντο με πέναλτι σε 2-2.

Στο 16ο λεπτό ο Σαπάτα άνοιξε το σκορ, αλλά ο Ρονάλντο ισοφάρισε με πέναλτι στο 54′ (χέρι του Ντε Ρουν, μετά από σέντρα του Ντιμπάλα).

Ο ίδιος παίκτης άγγιξε την ανατροπή στο 76′ (απέκρουσε ο Γκολίνι) και τέσσερα λεπτά αργότερα έγινε το… μπαμ.

Ο Μαλινόφσκι βρήκε δίχτυα και η Αταλάντα πλησίασε σε μία από τις μεγαλύτερες νίκες των τελευταίων ετών.

Αλίμονο. Η Γιουβέντους πίεσε πολύ στο τέλος και ο Ρονάλντο το πήρε… πατριωτικά.

Στο 88′ άγγιξε το δοκάρι και μαζί την ισοφάριση, ώσπου στο 89′ ο Μουριέλ έκανε χέρι εντός περιοχής και ο Ρονάλντο ευστόχησε για δεύτερη φορά.

Τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής

Σάββατο 11/7

Λάτσιο – Σασουόλο 1-2 (33′ Λουίς Αλμπέρτο – 52′ Ρασπαντόνι, 90′ Καπούτο)

Μπρέσια – Ρόμα 0-3 (48′ Φάσιο, 62′ Kάλινιτς, 74′ Τζανιόλο)

Γιουβέντους – Αταλάντα 2-2 (54′ πέν, 90′ πέν. Ρονάλντο – 16′ Σαπάτα, 80′ Μαλινόφσκι)