ΙΤΑΛΙΑ

Γιουβέντους – Λέτσε 4-0: Έκανε το καθήκον της και διατηρεί αποστάσεις… ασφαλείας (vids)

Η Γιουβέντους δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στην Λέτσε και όπως ήταν αναμενόμενο νίκησε, με τον πίνακα του σκορ να γράφει 4-0, παραμένοντας σε απόσταση ασφαλείας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Σαν σε… προπόνηση η Γιουβέντους, έκανε «πάρτι» κόντρα στη Λέτσε, παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας 69 βαθμούς, έναντι 62 της Λάτσιο, η οποία έχει...

Η Γιουβέντους δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στην Λέτσε και όπως ήταν αναμενόμενο νίκησε, με τον πίνακα του σκορ να γράφει 4-0, παραμένοντας σε απόσταση ασφαλείας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Σαν σε… προπόνηση η Γιουβέντους, έκανε «πάρτι» κόντρα στη Λέτσε, παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας 69 βαθμούς, έναντι 62 της Λάτσιο, η οποία έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Serie A: «Αυτοκτόνησε» η Λάτσιο, ματσάρα στο Μιλάνο

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες κινούνταν σε χαμηλές ταχύτητες, με την Λέτσε να κρατάει το σκορ και να είναι σταθερή στην άμυνα. Ωστόσο, ο Λουτσιόνι στο 32ο λεπτό αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα, κάνοντας το έργο της ομάδας του ακόμα πιο δύσκολο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Γιουβέντους μπήκε αποφασισμένη να καθαρίσει το ματς, με τον Ντιμπάλα στο 53′ να ανοίγει τον χορό των τερμάτων πετυχαίνοντας ένα φοβερό γκολ.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 62′ ο Κριστιάνο Ρονάλντο έκανε το 2-0 ευστοχώντας από την άσπρη βούλα. Οι γηπεδούχοι δεν κατέβασαν ταχύτητα και μέσα σε δύο λεπτά (83′ και 85′) ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-0, με τους Ιγκουαίν και Ντε Λιχτ να σκοράρουν αντίστοιχα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γιουβέντους – Λέτσε 4-0: Έκανε το καθήκον της και διατηρεί αποστάσεις… ασφαλείας (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.