ΙΤΑΛΙΑ

Γιουβέντους – Μίλαν 0-3: Βαρβάτη «σφαλιάρα» στο ντέρμπι

Η Μίλαν πέρασε «αέρας» από την έδρα της Γιουβέντους και πήρε το ντέρμπι με 0-3. Παραμένει στο «κόλπο» της δεύτερης θέσης, προβλημάτισε η ομάδα του Αντρέα Πίρλο.  Η Μίλαν πέτυχε θρίαμβο στο Τορίνο, κόντρα στη Γιουβέντους, στο ντέρμπι της 35ης αγωνιστικής της Serie A. Έχασε πέναλτι ο Κεσιέ στο 58ό λεπτό, αλλά δεν πτοήθηκε η...

Η Μίλαν πέρασε «αέρας» από την έδρα της Γιουβέντους και πήρε το ντέρμπι με 0-3. Παραμένει στο «κόλπο» της δεύτερης θέσης, προβλημάτισε η ομάδα του Αντρέα Πίρλο.

Η Μίλαν πέτυχε θρίαμβο στο Τορίνο, κόντρα στη Γιουβέντους, στο ντέρμπι της 35ης αγωνιστικής της Serie A. Έχασε πέναλτι ο Κεσιέ στο 58ό λεπτό, αλλά δεν πτοήθηκε η ομάδα του. Ζόρια για τη «Μεγάλη Κυρία» που κινδυνεύει να μείνει εκτός Champions League.

«Πάρτι» έστησε η Μίλαν παίρνοντας τεράστιο διπλό κόντρα στη Γιουβέντους. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με υπέροχο σουτ του Μπραχίμ Ντίας στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Από εκεί και πέρα, το παιχνίδι έγειρε ξεκάθαρα υπέρ των Ροσονέρι.

Ο Κεσιέ είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του στο 58ο λεπτό, αλλά δεν τα κατάφερε από το σημείο του πέναλτι. Παρόλα αυτά, οι παίκτες του Πιόλι «χτύπησαν» ξανά με ακόμα δύο τέρματα.

Ο Ρέμπιτς που πήρε τη θέση του τραυματία Ιμπραΐμοβιτς πέτυχε το 0-2 στο 78ο λεπτό με άπιαστο σουτ. Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Τόμορι στο 82ο λεπτό της συνάντησης με κεφαλιά.

Γιουβέντους: Σέζνι, Ντε Λιχτ, Κιελίνι, Κουαδράδο, Κιελίνι, Ραμπιό, Μπεντανκούρ (67′ Κουλουσέφσκι), ΜακΚένι, Κιέζα (80′ Ντιμπάλα), Μοράτα, Κριστιάνο Ρονάλντο

Μίλαν: Ντοναρούμα, Τομόρι, Κίερ, Καλάμπρια, Ερναντές, Κεσί, Μπενασέρ (81′ Μεϊτέ), Σαλεμάκερς (82′ Νταλότ), Μπραΐμ Ντίαθ (70′ Κρούνιτς), Τσαλχάνογλου, Ιμπραΐμοβιτς (66′ Ρέμπιτς).