ΙΤΑΛΙΑ

Γιουβέντους – Σασουόλο 1-2: Την «σκότωσε» στο 95 με πανηγυρισμό «αλά Κριστιάνο»

Τεράστιο διπλό για τη Σασουόλο στις καθυστερήσεις κόντρα στην Γιουβέντους.

Η Γιουβέντους ηττήθηκε εντός έδρας με 1-2 από τη Σασουόλο, με γκολ στην τελευταία ευκαιρία της αναμέτρησης!

Η Σασουόλο «επέδρασσε» με το διπλό από την έδρα της Γιουβέντους με σκορ 1-2 για το πρωτάθλημα της Serie A, στην τελευταία φάση του αγώνα.

Ο Λόπεζ με ωραίο «σκαφτό» σουτ στο 95ο λεπτό δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα και χάρισε ένα σπουδαίο τρίποντο στην ομάδα του. Μάλιστα, ο σκόρερ πανηγύρισε με τρόπο «αλά Κριστιάνο Ρονάλντο», θέλοντας ίσως να πικάρει τους οπαδούς της Γιούβε.

Σε ένα παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον του μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, η Σασουόλο «πάγωσε» την Γιουβέντους. Ειδικότερα, οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 44ο λεπτό του αγώνα με τον Ντεφρέλ να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του με ωραίο σουτ.

Στο δεύτερο μέρος η Γιουβέντους είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση. Ο Μακέννι με κεφαλιά στο 76ο λεπτό ξεσήκωσε την κερκίδα και σημείωσε το 1-1. Όμως, η Σασουόλο δεν είχε πει την τελευταία της «λέξη».

Σε μια αντεπίθεση στην τελευταία φάση του αγώνα, όταν οι γηπεδούχοι έψαχναν το γκολ της ανατροπής, η Σασουόλο «χτύπησε« με τον Λόπεζ. Ο Γάλλος άσος με όμορφο τελείωμα της φάσης χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του.