ΙΤΑΛΙΑ

Γιουβέντους – Σπέτσια 3-0: Το καθάρισε με τριάρα σε ένα ημίχρονο (vids)

Η Γιουβέντους αγχώθηκε αλλά έριξε «τριάρα» στη Σπέτσια στο δεύτερο ημίχρονο και παραμένει κοντά στην κορυφή της Serie A.

Η Γιουβέντους επικράτησε με 3-0 της Σπέτσια, με το σκορ βέβαια να μην αποτυπώνει επακριβώς την εικόνα της αναμέτρησης, αφού οι γηπεδούχοι έπρεπε να φτάσουν στο δεύτερο ημίχρονο για να σκοράρουν, παίρνοντας τελικά τη νίκη και παραμένοντας κοντά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Serie A.

Οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν το μηδέν μέχρι και το 62ο γκολ, όταν ο Μοράτα κατάφερε να «σπάσει» την αντίπαλη άμυνα και να ανοίξει το σκορ για το 1-0.

Κάπου εκεί οι παίκτες της Γιουβέντους… ξεδιπλώθηκαν, με τον Κιέσα να δίνει αέρα δύο τερμάτων στο 71ο λεπτό και τον Κριστιάνο Ρονάλντο να βάζει το «κερασάκι στην τούρτα» στο 89′ διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Έτσι, η ομάδα του Αντρέα Πίρλο βρίσκεται στο -7 από την κορυφή στην οποία έχει εδραιωθεί τις τελευταίες αγωνιστικές η Ίντερ.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Στσέσνι, Ντανίλο, Ντεμιράλ, Φραμπότα (61′ Μπερναρντέσκι), Σάντρο, Κιέζα (72′ Ράμσεϊ), Μπεντανκούρ, Ραμπιό, ΜακΚένι (61′ Μοράτα), Κουλουσέβσκι (88′ Ντι Πάρντο), Ρονάλντο

ΣΠΕΤΣΙΑ: Προβεντέλ, Μαρκίτσα (86′ Μπαστόνι), Γκιάζι, Φαρίας (73′ Βέρντε), Ενζολά (72′ Γκαλαμπίνοβ), Τέρτσι, Εστέβες, Ματζόρε (72′ Ακάμπορα), Έρλικ, Βινιάλι, Λέο Σένα (86′ Αγκούμε)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 25ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Τρίτη 2 Μαρτίου

Τορίνο – Λάτσιο (Αναβλήθηκε)

Γιουβέντους – Σπέτσια 3-0 (62′ Μοράτα, 71′ Κιέζα, 89′ Ρονάλντο)

20 Κροτόνε 24 12 23 57

Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς: «Δεν θα γινόμουν προπονητής, γιατί θα έριχνα μπουνιές στους παίκτες»

Μάντσεστερ Σίτι – Γουλβς 4-1: Αγχώθηκε από το πουθενά και… ξέσπασε

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γιουβέντους – Σπέτσια 3-0: Το καθάρισε με τριάρα σε ένα ημίχρονο (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.