ΙΤΑΛΙΑ

Μπενεβέντο – Ίντερ 2-5: Έγραψε ιστορία, από το 1968 τόσα γκολ! (vid)

Εμφατική νίκη για την Ίντερ, η οποία επιβλήθηκε 5-2 εκτός έδρας της Μπενεβέντο. Ο Λουκάκου άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό, ο Ρομπέρτο Γκαλιαρντίνι διπλασίασε το προβάδισμα στο 25′ και στο 28′ ο Λουκάκου έριξε τίτλους τέλους στο ματς. Ο Τζανλούκα Καπράρι μείωσε προσωρινά στο 34′, προτού οι Ασράφ Χακίμι (42′) και Λαουτάρο Μαρτίνες...

Εμφατική νίκη για την Ίντερ, η οποία επιβλήθηκε 5-2 εκτός έδρας της Μπενεβέντο.

Ο Λουκάκου άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό, ο Ρομπέρτο Γκαλιαρντίνι διπλασίασε το προβάδισμα στο 25′ και στο 28′ ο Λουκάκου έριξε τίτλους τέλους στο ματς.

Ο Τζανλούκα Καπράρι μείωσε προσωρινά στο 34′, προτού οι Ασράφ Χακίμι (42′) και Λαουτάρο Μαρτίνες (71′) δώσουν θριαμβευτικό χαρακτήρα στη νίκη της Ίντερ.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Καπράρι στο 76′.

Μετά τα τέσσερα γκολ επί της Φιορεντίνα στην πρεμιέρα, η Ίντερ έγινε η πρώτη ομάδα μετά την Κάλιαρι (1968-69) που πετυχαίνει εννέα γκολ στις δυο πρώτες στροφές.

Στο άλλο ματς της Serie A που διεξήχθη το απόγευμα, η Σπέτσια επικράτησε 2-0 εκτός έδρας της Ουντινέζε.

Πρωταγωνιστής ο Αντρέι Γκαλαμπίνοφ, ο οποίος σκόραρε στο 29′ και το 90′.

Τα εξ αναβολής ματς της πρώτης αγωνιστικής:

Μπενεβέντο – Ίντερ 2-5 (34’, 76’ Καπράρι – 1’, 28’ Λουκάκου, 25’ Γκαλιαρντίνι, 42’ Χακίμι, 71’ Λαουτάρο)

Ουντινέζε – Σπέτσια 0-2 (29’, 94’ Γκαλαμπίνοφ)

Λάτσιο – Αταλάντα 21:50

Μπενεβέντο – Ίντερ 2-5: Τα highlights

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπενεβέντο – Ίντερ 2-5: Έγραψε ιστορία, από το 1968 τόσα γκολ! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.