ΙΤΑΛΙΑ

Ίντερ – Φιορεντίνα 4-3: Έγινε της… ανατροπής

Απίστευτο ματς στο Μιλάνο! Επτά γκολ, τρεις ανατροπές και… Ίντερ-Φιορεντίνα 4-3. Ο Κουαμέ άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν τα δεδομένα με τους Μαρτίνες (45+2′) και Τσεκερίνι (52′ αυτ.). Η Φιορεντίνα, πάντως, δεν το έβαλε κάτω και μέσα σε έξι λεπτά έφτασε στη δική της ανατροπή! Ο Καστροβίλι στο 57′...

Απίστευτο ματς στο Μιλάνο! Επτά γκολ, τρεις ανατροπές και… Ίντερ-Φιορεντίνα 4-3.

Ο Κουαμέ άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν τα δεδομένα με τους Μαρτίνες (45+2′) και Τσεκερίνι (52′ αυτ.).

Η Φιορεντίνα, πάντως, δεν το έβαλε κάτω και μέσα σε έξι λεπτά έφτασε στη δική της ανατροπή!

Ο Καστροβίλι στο 57′ και ο Κιέζα στο 63′ έγραψαν το 2-3 για την ομάδα του Τζουζέπε Ιακίνι που μέχρι το 87′ καμάρωνε στην κορυφή της Serie A.

Αλίμονο. Στο 87′ ο Λουκάκου και στο 89′ ο Ντ’ Αμπρόζιο πέτυχαν ακόμα μία ανατροπή, την τρίτη στο ματς, και χάρισαν στην Ίντερ αυτή τη μεγάλη νίκη με 4-3!

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Σάββατο 26/9

Τορίνο – Αταλάντα 2-4 (11′, 43′ Μπελότι – 13′ Γκόμες, 21′ Μουριέλ, 42′ Χάτεμπουρ, 55′ Ντε Ρουνν)

Κάλιαρι – Λάτσιο 0-2 (4′ Λατσάρι, 74′ Ιμόμπιλε)

Σαμπντόρια – Μπενεβέντο 2-3 (8′ Κουαλιαρέλα, 18′ Κόλεϊ – 33′ 72′ Καλντιρόλα, 88′ Λετίτσια)

Ίντερ – Φιορεντίνα 4-3 (45+2′ Μαρτίνες, 52′ αυτ. Τσεκερίνι, 87′ Λουκάκου, 89′ Ντ’ Αμπρόζιο – 3′ Κουαμέ, 57′ Καστροβίλι, 63′ Κιέζα)