ΙΤΑΛΙΑ

Ίντερ – Κροτόνε 6-2: Πάτησε γκάζι και έπιασε κορυφή

Με το Ίντερ – Κροτόνε ξεκίνησε η Serie A για το 2021. Ματς που για ένα ημίχρονο κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον, αλλά στη συνέχεια εξελίχθηκε σε μονόλογο. Ίντερ και Κροτόνε μπήκαν με επιθετική διάθεση στην αρχή. Ο Ζανελάτο άνοιξε το σκορ στο 12′ για τους φιλοξενούμενους και ο Μαρτίνες ισοφάρισε οκτώ λεπτά μετά. Στο 31′...

Με το Ίντερ – Κροτόνε ξεκίνησε η Serie A για το 2021. Ματς που για ένα ημίχρονο κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον, αλλά στη συνέχεια εξελίχθηκε σε μονόλογο.

Ίντερ και Κροτόνε μπήκαν με επιθετική διάθεση στην αρχή. Ο Ζανελάτο άνοιξε το σκορ στο 12′ για τους φιλοξενούμενους και ο Μαρτίνες ισοφάρισε οκτώ λεπτά μετά. Στο 31′ έγινε η ανατροπή με αυτογκόλ του Μαρόνε, αλλά στο 36′ με πέναλτι ο Γκόλεμιτς ισοφάρισε.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, όλα άλλαξαν. Ο Μαρτίνες στο 57′ έδωσε ξανά προβάδισμα στην Ίντερ και λίγο αργότερα πέτυχε ένα ακόμη γκολ. Είχε μεσολαβήσει ένα τέρμα του Λουκάκου, ο οποίος τραυματίστηκε αργότερα. Το κερασάκι στην τούρτα μπήκε από τον Χακίμι.

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής

Ίντερ – Κροτόνε 6-2 (20’ 57’ 81’ Μαρτίνες, 31’ αυτ. Μαρόνε, 64’ Λουκάκου – 12’ Τζανελάτο, 36’ Γκόλεμιτς)

Ρόμα – Σαμπντόρια (16:00)

Αταλάντα – Σασουόλο (16:00)

Κάλιαρι – Νάπολι (16:00)

Φιορεντίνα – Μπολόνια (16:00)

Τζένοα – Λάτσιο (16:00)

Πάρμα – Τορίνο (16:00)

Σπέτσια – Βερόνα (16:00)

Μπενεβέντο – Μίλαν (19:00)