ΙΤΑΛΙΑ

Ίντερ – Λάτσιο 3-1: Ο Λουκάκου την έστειλε κορυφή!

Η Ίντερ πήρε μεγάλη νίκη…τίτλου κόντρα στη Λάτσιο με 3-1, με τον Λουκάκου να σημειώνει τα δύο από τα τρία τέρματα. Η Ίντερ απέδειξε πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και ότι θα διεκδικήσει το πρωτάθλημα μέχρι τέλους! Στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Serie A, άφησε πίσω της τη Μίλαν. Με τον Λουκάκου να σημειώνει...

Η Ίντερ πήρε μεγάλη νίκη…τίτλου κόντρα στη Λάτσιο με 3-1, με τον Λουκάκου να σημειώνει τα δύο από τα τρία τέρματα.

Η Ίντερ απέδειξε πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και ότι θα διεκδικήσει το πρωτάθλημα μέχρι τέλους! Στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Serie A, άφησε πίσω της τη Μίλαν.

Με τον Λουκάκου να σημειώνει τα τρία από τα δύο τέρματα της ομάδας του, η Ίντερ κέρδισε με 3-1 τη Λάτσιο, σε ένα γεμάτο παιχνίδι.

Ειδικότερα, ο υψηλόσωμος φορ έκανε το 1-0 στο 22ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι. Ο ίδιος σημείωσε και το δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους στο φινάλε του πρώτου μέρους.

Συγκεκριμένα, επωφελήθηκε από τα διαδοχικά λάθη της άμυνας της Λάτσιο κοντά στην περιοχή της και με δυνατό σουτ διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Το τέρμα του αρχικά ακυρώθηκε, αλλά έπειτα από χρήση VAR το γκολ κατοχυρώθηκε υπέρ των γηπεδούχων.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 61ο λεπτό. Ο Σάβιτς εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα βρήκε στον Εσκαλάντε και κατέληξε στα δίχτυα του Χαντάνοβιτς με τυχερό τρόπο.

Τρία λεπτά μετά την μείωση του σκορ, ο Λουκάκου πήρε την μπάλα, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και σέρβιρε στον Λαουτάρο για το τελικό 3-1.