ΙΤΑΛΙΑ

Ίντερ – Μίλαν 2-1: Στο 90+7′ με τρομερό φάουλ! – Χαμός με Ιμπραΐμοβιτς-Λουκάκου και αποβολή (vids)

Η Ίντερ επικράτησε 2-1 της Μίλαν με τρομερό φάουλ του Έρικσεν στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Επομένως, οι τυπικά γηπεδούχοι, οι οποίοι εκμεταλλεύθηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα, πήραν το εισιτήριο για την ημιτελική φάση του Coppa Italia.

Από μία καλή φάση είχαν οι δύο ομάδες, ώσπου στο 31′ ο Ιμπραΐμοβιτς άνοιξε το σκορ με διαγώνιο σουτ (δοκάρι και γκολ).

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με ένταση μεταξύ Λουκάκου και Ιμπραΐμοβιτς, όπως μπορείτε να δείτε στο video.

Ο Σουηδός, μάλιστα, μετατράπηκε σε μοιραίο για τη Μίλαν, αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη στο 58ο λεπτό.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Μπαρέλα ανατράπηκε από τον Λεάο κι έπειτα από χρήση VAR, ο Λουκάκου ισοφάρισε με πέναλτι στο 71′.

Στο 74′ ο διαιτητής Βαλέρι αισθάνθηκε μια ενόχληση και αντικαταστάθηκε από τον 4ο.

Το ματς κυλούσε και όλα έδειχναν παράταση, όμως στο 7ο από τα 10 λεπτά των καθυστερήσεων, ο Έρικσεν χάρισε μία μεγάλη πρόκριση στην Ίντερ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ:

Ίντερ: Σημαντικές αλλαγές με νέο όνομα και σήμα!

Απίθανες προσφορές και σούπερ πακέτα σε παιδικά περιοδικά και παραμύθια στο Magbox.gr

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ίντερ – Μίλαν 2-1: Στο 90+7′ με τρομερό φάουλ! – Χαμός με Ιμπραΐμοβιτς-Λουκάκου και αποβολή (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.