ΙΤΑΛΙΑ

Ίντερ – Νάπολι 2-0: Νίκησε και επέστρεψε στη 2η θέση (vids)

Η Ίντερ νίκησε με 2-0 την Νάπολι και βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η Νάπολι μένει εκτός εξάδας. Η Νάπολι ήθελε να διατηρήσει τις ελπίδες της για να βρεθεί μέσα στην 6αδα, ωστόσο η Ίντερ δεν της έκανε το… χατήρι, νικώντας με 2-0 μία αγωνιστική πριν το τέλος. Πλέον, οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται...

Η Ίντερ νίκησε με 2-0 την Νάπολι και βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η Νάπολι μένει εκτός εξάδας.

Η Νάπολι ήθελε να διατηρήσει τις ελπίδες της για να βρεθεί μέσα στην 6αδα, ωστόσο η Ίντερ δεν της έκανε το… χατήρι, νικώντας με 2-0 μία αγωνιστική πριν το τέλος.

Πλέον, οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται έναν βαθμό πίσω από τη Μίλαν, έχοντας ωστόσο ένα ματς περισσότερο.

Ο Ντανίλο Ντ’ Αμπρόσιο ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ ο Μαρτίνεζ στο 74ο λεπτό πέτυχε ένα εντυπωσιακό τέρμα, κάνοντας το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Το πρόγραμμα της 37ης αγωνιστικής

Τρίτη 28/7

Πάρμα – Αταλάντα 1-2 (43′ Κουλουσέβσκι – 70′ Μαλινόβσκι, 84′ Γκόμες)

Ίντερ – Νάπολι (11′ Ντ’ Αμπρόσιο, 74′ Μαρτίνεζ)

20 ΣΠΑΛ 36 20 26 71

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ίντερ – Νάπολι 2-0: Νίκησε και επέστρεψε στη 2η θέση (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.