ΙΤΑΛΙΑ

Ίντερ – Πάρμα 2-2: Από τον εφιάλτη του 0-2 στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις!

Με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα η Ίντερ κατάφερε να σώσει την «παρτίδα», με τον Πέρισιτς να χαρίζει τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.  Οι «Ζερατζούρι» μπορεί να είχαν τις ευκαιρίες, αλλά η Πάρμα ήταν αυτή που ευτύχησε να προηγηθεί με δύο γκολ μέσα στο «Μεάτσα». Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε εξαιρετική κατάσταση τον Ζερβίνιο,...

Με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα η Ίντερ κατάφερε να σώσει την «παρτίδα», με τον Πέρισιτς να χαρίζει τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Οι «Ζερατζούρι» μπορεί να είχαν τις ευκαιρίες, αλλά η Πάρμα ήταν αυτή που ευτύχησε να προηγηθεί με δύο γκολ μέσα στο «Μεάτσα».

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε εξαιρετική κατάσταση τον Ζερβίνιο, που σκόραρε και τα δύο τέρματα της ομάδας του, με την Ίντερ να πιέζει μέχρι το τελευταίο λεπτό και τελικά να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ειδικότερα, το σκορ άνοιξε με εντυπωσιακό σουτ ο Ζερβίνιο με την πρώτη φάση του δευτέρου ημιχρόνου, και συγκεκριμένα στο 46′, έπειτα από μπαλιά του Ερνάνι.

Ο έμπειρος επιθετικός της Πάρμα σκόραρε ξανά στο 62′ από θέση τετ α τετ, αλλά ο Μπρόζοβιτς της Ίντερ στο 64′ άφησε άγαλμα τον αντίπαλο τερματοφύλακα, μειώνοντας για την ομάδα του σε 1-2, με όμορφο σουτ.

Το σκορ έκλεισε ο Πέρισιτς στο φινάλε του αγώνα με κεφαλιά, σημειώνοντας το τελικό 2-2, στο 92′.

Ιντερ (Αντόνιο Κόντε): Χαντανοβιτς, Ντε Φράι, Κολάροφ, Ρανόκια, Χακίμι (78′ Γιανγκ), Νταρμιάν (68′ Πιναμόντι), Γκαλιαρντίνι (59′ Μπρόζοβιτς), Μπαρέλα (78′ Ναϊνγκολάν, Πέρισιτς, Ερικσεν (58′ Βιδάλ), Λαουάρο Μαρτίνες

Πάρμα (Φάμπιο Λιβεράνι): Ζέπε, Ιακοπίνι, Γκαλιόλο, Πετσέλα, Μπάλογκ, Κούτσκα, Κούρτιτς (74′ Σομ), Ερνάνι, Γκράσι (84′ Μπρούγκμαν), Ζερβίνιο (74′ Σιπριέν), Κορνέλιους (46′ Ινγκλέζε).

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Σάββατο (31/10)

Κροτόνε – Αταλάντα 1-2 (Μουριέλ 26,38 / Σίμι 40′)

Ίντερ-Πάρμα 2-2 (Μπρόζοβιτς 64′, Πέρισιτς 92′ / Ζερβίνιο 46′,62′)

Serie A: Ξανακλείνουν τα γήπεδα στην Ιταλία

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ίντερ – Πάρμα 2-2: Από τον εφιάλτη του 0-2 στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.