ΙΤΑΛΙΑ

Ίντερ – Σαμπντόρια 2-1: Το πήρε και με το… ζόρι (vid)

Νίκη για την Ίντερ στη Serie A...

Συνεχίζει η Ίντερ στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος της Serie A.

Μετά τη νίκη που πήρε με 2-1 στην αναμέτρηση Ίντερ – Σαμπντόρια, εντός έδρας, σε κεκλεισμένων των θυρών αγώνα εξαιτίας των μέτρων κατά του κορονοϊού.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο έκαναν ό,τι έπρεπε και πήραν το προβάδισμα με 2-0. Μόλις στο 10′ ο Λουκάκου έκανε το 1-0 στο ματς, ενώ στο 33′ ο Μαρτίνες σημείωσε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 νωρίς και συγκεκριμένα στο 52′ με τον Θόρσμπι. Πίεσε η Σαμπντόρια στη συνέχεια αλλά το σκορ έμεινε και η Ίντερ πήρε το τρίποντο.

Ίντερ: Χαντάνοβιτς, Σκρίνιαρ, Ντε Βρι, Μπαστόνι, Καντρέβα, Γκαλιαρντίνι, Μπαρέλα, Γιανγκ, Έρικσεν, Λουκάκου, Μαρτίνες.

Σαμπντόρια: Αουντέρο, Μούρου, Κόλεϊ, Γιοσίντα, Μπερεζίνσκι, Θόρσμπι, Μπερτολάτσι, Λινέτι, Γιάνκτο, Ραμίρες, Λα Γκουμίνα.

Σάββατο 20/6
Τορίνο-Πάρμα 1-1 (15′ Ενκουλού – 31′ Κούτσκα)
Βερόνα-Κάλιαρι 2-1 (14′, 26′ Nτι Καρμίνε-43΄Σιμεόνε)

Κυριακή 21/6
Αταλάντα-Σασουόλο 4-1 (15′ Τζιμσίτι, 31′, 66′ Ζαπάτα, 37′ αυτ. Μπουραμπιά / 90’+2′ Μπουραμπιά)
Ίντερ – Σαμπντόρια 2-1 (10′ Λουκάκο, 33′ Μαρτίνες -52′ Τόρσμπι)