ΙΤΑΛΙΑ

Ίντερ – Τορίνο 3-1: Με ανατροπή «πάτησε» τη 2η θέση (vid)

Μέσα σε μόλις 13 λεπτά, η Ίντερ ανέτρεψε το σκορ κόντρα στην Τορίνο, πάτησε τη 2η θέση και έβαλε σε μπελάδες τους φιλοξενούμενους. Σημαντική νίκη με 3-1 πέτυχε η Ίντερ κόντρα στην Τορίνο, ανεβαίνοντας στη 2η θέση της βαθμολογίας και «πιάνοντας» την Λάτσιο στους 68 βαθμούς. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι μπαίνουν σε μπελάδες, αφού βρίσκονται μόλις...

Μέσα σε μόλις 13 λεπτά, η Ίντερ ανέτρεψε το σκορ κόντρα στην Τορίνο, πάτησε τη 2η θέση και έβαλε σε μπελάδες τους φιλοξενούμενους.

Σημαντική νίκη με 3-1 πέτυχε η Ίντερ κόντρα στην Τορίνο, ανεβαίνοντας στη 2η θέση της βαθμολογίας και «πιάνοντας» την Λάτσιο στους 68 βαθμούς. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι μπαίνουν σε μπελάδες, αφού βρίσκονται μόλις στο +5 από την ζώνη του υποβιβασμού και θα πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτική.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Μίλαν: Προτεραιότητα η απόκτηση του Γιόβιτς (vids)

Η Τορίνο αιφνιδίασε την Ίντερ και προηγήθηκε με τον Μπελότι στο 17ο λεπτό, ύστερα από λάθος του Χαντάνοβιτς. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να βγάλουν άμεσα αντίδραση, κάτι ωστόσο που έκαναν στο δεύτερο μέρος.

Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός, πως κατάφερε να ανατρέψει το εις βαρος της σκορ μόλις σε 13 λεπτά. Στο 48ο λεπτό ο Άσλει Γιανγκ ισοφάρισε σε 1-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Γοδίν έκανε το 2-1 για την Ίντερ μετά από όμορφη συνεργασία των παικτών της. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Λαουτάρο Μαρτίνες στο 61ο λεπτό, κάνοντας το 3-1 και «σφραγίζοντας» τη νίκη για την ομάδα του.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ίντερ – Τορίνο 3-1: Με ανατροπή «πάτησε» τη 2η θέση (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.