ΙΤΑΛΙΑ

Ιταλία: Μεγάλη ανατροπή για την Αταλάντα!

Η Αταλάντα βρέθηκε πίσω στο σκορ από την ΣΠΑΛ, αλλά το γύρισε (2-1) και έπιασε τις Ρόμα και Λάτσιο στην 4η θέση

Η Αταλάντα πήρε μία πολύ σημαντική νίκη και μάλιστα με ανατροπή επί της ΣΠΑΛ, η οποία την έφερε έστω και προσωρινά κι έπιασε τις Ρόμα και Λάτσιο στην 4η θέση.

Βέβαια για να φτάσει στη νίκη «καρδιοχτύπησε», αφού ο Πετάνια έκανε το 1-0 για την ΣΠΑΛ στο 8’. Η Αταλάντα έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο, όταν έκανε το 1-1 με τον Ίλισιτς στο 57’ και ο Ζαπάτα ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 79’ (2-1).

Μεγάλη έκπληξη έγινε στη Γένοβα, όπου η Φροζινόνε πέρασε από την έδρα της Σαμπντόρια με 1-0 χάρη στο γκολ του Τσιοφάνι στο 25’.

Τέλος, η Τορίνο πήρε μεγάλη νίκη επί της Ουντινέζε με 1-0 με το γκολ του Αΐνα στο 31’, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Ντε Μάιο στο 90’, εξ ου και το παιχνίδι έληξε με δώδεκα λεπτά καθυστέρηση!