ΙΤΑΛΙΑ

Ιταλία: Τερματοφύλακας έβαλε γκολ ανόδου στις καθυστερήσεις από τα 90 μέτρα! (vid)

Απίθανο! Γκολ μισή-άνοδος από τερματοφύλακα στο 90'+1’… από την εστία του!

Ιταλία: Τα γκολ από τον τερματοφύλακα  συγκαταλέγονται στις πλέον συναρπαστικές στιγμές χάους στο ποδόσφαιρο. Ιδίως όταν έρχονται στις καθυστερήσεις και πόσο μάλλον όταν χαρίζουν άνοδο!

Όλα όσα συνέβησαν το βράδυ του Σαββάτου στο παιχνίδι της Serie C μεταξύ Μόντενα και Ιμολέζε πραγματικά δεν υπάρχουν!

Οι γηπεδούχοι ήξεραν ότι με νίκη θα έκαναν καθοριστικό βήμα ανόδου, ωστόσο είχε κολλήσει στο 1-1. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ωστόσο, τη λύση ήρθε να δώσει ο τερματοφύλακας Ρικάρντο Γκάνιο.

Ο ίδιος είχε την μπάλα στα πόδια, πήρε μέτρα στο γήπεδο και προσπαθώντας να γεμίσει στην αντίπαλη περιοχή, νίκησε τον αντίπαλο κίπερ, ο οποίος είναι αλήθεια πως έκανε μια τραγική εκτίμηση της φάσης.

Όπως ήταν λογικό το «Alberto Braglia» πήρε… φωτιά με αυτό το αδιανόητο buzzer beater να χαρίζει κατά πάσα πιθανότητα την άνοδο.

Αθλητικές ειδήσεις

Παναθηναϊκός: Για ποιο λόγο ο Γιοβάνοβιτς είναι ακόμα στο περίμενε για το μέλλον του – Τι περιμένει ο Αλαφούζος

Αθλητικό παρασκήνιο: Ντόρτμουντ για Μαυροπάνο – Ο μπαμπάς του Λύρατζη – Μουρμούρες στον Άρη

Formula 1: Νέο πάρτι της Ferrari!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ιταλία: Τερματοφύλακας έβαλε γκολ ανόδου στις καθυστερήσεις από τα 90 μέτρα! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.