ΙΤΑΛΙΑ

Κάλιαρι – Βενέτσια 1-1: «Μαχαιριά» στις καθυστερήσεις

Απίστευτο φινάλε με τη Κάλιαρι να χάνει τη νίκη που κρατούσε από το 19ο λεπτό στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με την Βενέτσια!

Η Κάλιαρι έπαθε «έμφραγμα» κόντρα στη Βενέτσια, καθώς έχασε τη νίκη μέσα από τα «χέρια» της στις καθυστερήσεις του αγώνα.

«Μαχαιριά» στο φινάλε του αγώνα για τη Κάλιαρι που ισοφαρίστηκε στο τέλος της αναμέτρησης με τη Βενέτσια, για την 7η αγωνιστική της Serie A.

Σε ένα ισορροπημένο γενικά παιχνίδι, χωρίς πολλές ευκαιρίες, οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα. Στο 19ο λεπτό ο Μπαλντέ Κειτά άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και έψαξαν το γκολ της ισοφάρισης. Στο τέλος τελικά δικαιώθηκαν, καθώς στο 90+1 ο Μπούσιο με σουτ έγραψε το τελικό 1-1, δίνοντας βαθμό «ανάσα» στην ομάδα του.

Ο Μπάμπης Λυκογιάννης αγωνίστηκε ως βασικός σε ολόκληρο το παιχνίδι για τους γηπεδούχους.