ΙΤΑΛΙΑ

Ο Μάριο Μπαλοτέλι κλώτσησε και σκόραρε κατά του ρατσισμού (vids)

Θύμα ρατσιστικής συμπεριφοράς από οπαδούς της Βερόνα ο φορ της Μπρέσια

Μάριο Μπαλοτέλι: Αποτελεί, αναμφίβολα, πρόσωπο της 11ης αγωνιστικής στη Serie A με όσα έκανε στο ματς της Μπρέσια με τη Βερόνα.

Το ρολόι σημάδευε το 54ο λεπτό, όταν άκουσε μερίδα οπαδών των γηπεδούχων να επιδεικνύει ρατσιστική συμπεριφορά εναντίον του.

Δεν ήταν η πρώτη φορά στο ματς, ήταν όμως η στιγμή που ο Μάριο Μπαλοτέλι δεν άντεξε…

Πήρε την μπάλα στα χέρια του και έκανε ένα μεγαλοπρεπέστατο βολέ προς την εξέδρα.

Το ματς διακόπηκε προσωρινά και οι αντίπαλοι παίκτες, αρχικά, του ζήτησαν τα… ρέστα για την αντίδρασή του.

Εκείνος, όμως, ήταν δικαιολογημένα πολύ εκνευρισμένος και μάταια προσπαθούσαν να τον ηρεμήσουν οι συμπαίκτες του.

Βέβαια, η καλύτερη απάντηση του φορ της Μπρέσια ήρθε στο 85ο λεπτό, όταν μείωσε σε 2-1 με ένα εκπληκτικό γκολ.

Τελικά, η Βερόνα νίκησε, αλλά το ιταλικό ποδόσφαιρο επλήγη για ακόμη μία φορά…