ΙΤΑΛΙΑ

Σασουόλο – Μίλαν 1-2: Στην 5η θέση

Με πρωταγωνιστή τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, ο οποίος σημείωσε δύο γκολ, η Μίλαν επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Σασουόλο. Σε πολύ κατάσταση η ομάδα του Μιλάνου μετά την καραντίνα, ανέβηκε στην 5η θέση της Serie A (με ματς περισσότερο από Ρόμα και Νάπολι). Το σκορ άνοιξε στο 19′ ο Ιμπραΐμοβιτς με κεφαλιά-ψαράκι, έπειτα από σέντρα του...

Με πρωταγωνιστή τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, ο οποίος σημείωσε δύο γκολ, η Μίλαν επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Σασουόλο.

Σε πολύ κατάσταση η ομάδα του Μιλάνου μετά την καραντίνα, ανέβηκε στην 5η θέση της Serie A (με ματς περισσότερο από Ρόμα και Νάπολι).

Το σκορ άνοιξε στο 19′ ο Ιμπραΐμοβιτς με κεφαλιά-ψαράκι, έπειτα από σέντρα του Χακάν Τσαλχάνογλου.

Ο τελευταίος έκανε χέρι εντός περιοχής στο 42′ και ο Καπούτο σημείωσε το 19ο εφετινό του γκολ με πέναλτι, όμως η συνέχεια ανήκε στη Μίλαν.

Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ μέρους, ο Τσαλχάνογλου κατέγραψε δεύτερη ασίστ και ο Ιμπραΐμοβιτς έδωσε ξανά το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Αμέσως μετά, ο Μπουραμπιά έκανε δυνατό μαρκάρισμα στον Ρέμπιτς και είδε απευθείας κόκκινη κάρτα, με αποτέλεσμα η πλάστιγγα να γείρει για τα καλά υπέρ της Μίλαν.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν κλασικές ευκαιρίες στο β’ ημίχρονο, με σημαντικότερη το δοκάρι του Μπενασέρ στο 74′, ωστόσο το 1-2 παρέμεινε.

Το πρόγραμμα της 35ης αγωνιστικής

Τρίτη (21/7)

Αταλάντα – Μπολόνια 1-0 (62’ Μουριέλ)

Σασουόλο – Μίλαν 1-2 (42′ Καπούτο – 19′, 45+2′ Ιμπραΐμοβιτς)

20 ΣΠΑΛ 34 19 24 64

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σασουόλο – Μίλαν 1-2: Στην 5η θέση», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.