ΙΤΑΛΙΑ

Μίλαν – Αταλάντα 0-3: «Χαστούκι», αλλά πρωτοπόρος (vid)

Η Μίλαν δέχτηκε γερό «χτύπημα» από την Αταλάντα που πέρασε «αέρας» με 0-3, με τους γηπεδούχους να παραμένουν πρωτοπόροι.  «Αγριεμένη» παρουσιάστηκε η Αταλάντα που…φιλοδώρησε με 3 τέρματα την πρωτοπόρο της Serie A, Μίλαν. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από νωρίς τα «δόντια» τους και άνοιξαν το σκορ στο 26ο λεπτό με κεφαλιά του Ρομέρο. Ο Ίλισιτς πήρε...

Η Μίλαν δέχτηκε γερό «χτύπημα» από την Αταλάντα που πέρασε «αέρας» με 0-3, με τους γηπεδούχους να παραμένουν πρωτοπόροι.

«Αγριεμένη» παρουσιάστηκε η Αταλάντα που…φιλοδώρησε με 3 τέρματα την πρωτοπόρο της Serie A, Μίλαν.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από νωρίς τα «δόντια» τους και άνοιξαν το σκορ στο 26ο λεπτό με κεφαλιά του Ρομέρο.

Ο Ίλισιτς πήρε την σκυτάλη στο σκοράρισμα, κάνοντας το 0-2 με πέναλτι στο 53ο λεπτό. Ο Ζαπάτα ήταν αυτός που έκλεισε το σκορ στο Σαν Σίρο στο 77ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

Μίλαν: Ντοναρούμα, Ερνάντεθ, Καλούλου (57′ Μουσάτσιο), Κγιαρ, Καλάμπρια, Κεσιέ, Τονάλι, Λεάο (70′ Ρέμπιτς), Μεϊτέ (46′ Μπραχίμ Ντίας), Καστιγιέχο (70′ Μάντζουκιτς), Ιμπραχίμοβιτς

Αταλάντα: Γκολίνι, Τολόι, Ρομέρο, Τζιμσίτι (90+1′ Καλδάρα), Χάτεμπουρ (67′ Μέλε), ντε Ρουν, Φρόιλερ, Γκοζάνς (90+1′ Παλομίνο), Πεσίνα (90′ Μαλινόβσκι), Ίλιτσιτς (82′ Μουριέλ), Ζαπάτα

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής της Serie A

Παρασκευή 22 Ιανουαρίου

Μπενεβέντο – Τορίνο 2-2 (32′ Βιόλα, 49′ Λαπάντουλα / 51′, 90+3′ Ζάζα)

Σάββατο 23 Ιανουαρίου

Ρόμα – Σπέτσια 4-3 (17′, 52′ Μαγιοράλ, 55′ Κάρσντορπ, 90+2′ Πελεγκρίνι / 24′ Πίκολι, 59′ Φαρίας, 90′ Βέρντε)

Μίλαν – Αταλάντα 0-3

Ουντινέζε – Ίντερ 0-0

(21:45) Φιορεντίνα – Κροτόνε