ΙΤΑΛΙΑ

Μίλαν: Την «πλήγωσε» σε 4 λεπτά ο Μπελότι (vid)

Δείτε σε video τα highlights της αναμέτρησης για την 6η αγωνιστική

Μίλαν: Προηγήθηκε στο Τορίνο επί της ομώνυμης ομάδας, όμως έχασε 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ καλοί στο α’ ημίχρονο και προηγήθηκαν με πέναλτι του Κρίστοφ Πιάτεκ στο 19′.

Ο Σαλβατόρε Σιρίγκου κράτησε το 0-1 και στο β’ μέρος η Τορίνο έκανε την αντεπίθεσή της.

Σταδιακά, οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την απόδοσή τους, ο Αντρέα Μπελότι ανέβηκε πολύ και η ανατροπή έγινε πράξη.

Ο Μπελότι ισοφάρισε με δυνατό σουτ στο 72′ και 4 λεπτά αργότερα χάρισε τη νίκη στην Τορίνο με ανάποδο ψαλίδι προ κενής εστίας.

Η Mίλαν προσπάθησε να αποφύγει τη δεύτερη διαδοχική ήττα, όμως ο Σιρίγκου σταμάτησε την κεφαλιά του Πιάτεκ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Τορίνο μετρά 6 συνεχόμενες αναμετρήσεις χωρίς να χάσει από την ομάδα του Μιλάνου.

ΤΟΡΙΝΟ: Σιρίγκου, Ντε Σιλβέστρι, Ίτσο, Άινα (83′ Τζιτζί), Λιάνκο (57′ Ανσάλντι), Μπρέμερ, Ρινκόν, Μπάσελι, Τζάτζα, Βέρντι (66′ Μπερενχέρ), Μπελότι.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Μουσάκιο, Ρομανιόλι, Καλάμπρια, Ερναντέζ, Τσαλχάνογλου, Κεσιέ, Μπενασέρ (78′ Ρέμπιτς), Σούσο, Πιάτεκ, Λεάο (65′ Μποναβεντούρα).

Κάντε Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook για να μαθαίνετε με υπευθυνότητα και άποψη ό,τι συμβαίνει στον αθλητικό κόσμο και όχι μόνο. Η ομάδα του Sportime είναι ανά πάσα στιγμή διαθέσιμη για να απαντήσει στις ερωτήσεις σας. Στείλτε στο Inbox για όποια απορία έχετε και θα λάβετε άμεση απάντηση. Ένα Like και… μένεις ενημερωμένος όλο το 24ωρο σχετικά με όσα γίνονται!

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Τρίτη 24/9

Βερόνα – Ουντινέζε 0-0

Μπρέσια – Γιουβέντους 1-2 (4′ Ντοναρούμα – 40′ αυτ. Τσανσελόρ, 63′ Πιάνιτις)

Τετάρτη 25/9

Ρόμα – Αταλάντα 0-2 (70′ Σαπάτα, 90′ Ντε Ρουν)

Φιορεντίνα – Σαμπντόρια 2-1 (31′ Πεσέλα, 57′ Κιέζα – 79′ Μπονατσόλι)

Τζένοα – Μπολόνια 0-0

Ίντερ – Λάτσιο 1-0 (23′ Ντ’ Αμπρόζιο)

Πάρμα – Σασουόλο 1-0 (90+5′ αυτ. Μουραμπία)

Νάπολι – Κάλιαρι 0-1 (87′ Κάστρο)

ΣΠΑΛ – Λέτσε 1-3 (17′ Ντι Φραντσέσκο – 11′ πεν. 73′ πεν’ Μανκόζου, 47′ Καλντερόνι)

Πέμπτη 26/9

Τορίνο – Μίλαν 2-1 (72′ 76′ Μπελότι – 19′ πεν. Πιάτεκ)