ΙΤΑΛΙΑ

Μίλαν – Βερόνα 3-2: Γύρισε από την «κόλαση» σε 30 λεπτά!

Η «ψυχωμένη» Μίλαν πέτυχε επική ανατροπή και δείχνει πως είναι αποφασισμένη για το πρωτάθλημα!

Η Μίλαν αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ για περίπου 60 λεπτά με 0-2, τελικά έκανε την ανατροπή και κέρδισε με 3-2!

Μια εκπληκτική ανατροπή κατάφερε να σημειώσει η Μίλαν για την 8η αγωνιστική της Serie Α. Η Βερόνα έβαλε δύσκολα στους ροσονέρι, καθώς προηγήθηκε με δύο τέρματα στο ημίχρονο. Όμως, στο δεύτερο 45λεπτό οι γηπεδούχοι φόρτσαραν και πέτυχαν την ολική ανατροπή. Με το ίδιο σκορ, όπως στο τελευταίο παιχνίδι με την Αταλάντα.

Ειδικότερα, ο Καπράρι άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση μόλις στο 7ο λεπτό, «τρυπώνοντας» ενδιάμεσα από τους αμυντικούς, για το 1-0 με ωραίο σουτ. Το 0-2 σημείωσε ο Μπάρακ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Η Μίλαν επιχείρησε να επανέλθει άμεσα στο παιχνίδι και το κατάφερε! Ο Ζιρού έδωσε «ανάσα» στην ομάδα του στο 59ο λεπτό, έπειτα από ατομική ενέργεια του Λεάο και κεφαλιά του Γάλλου φορ για το 1-2. Η ισοφάριση ήρθε στο 76ο λεπτό, από το σημείο του πέναλτι, με τον Κεσί.

Λίγα λεπτά αργότερα ολοκληρώθηκε η ανατροπή, με τον Γκούντερ να σημειώνει ένα απίθανο αυτογκόλ, «χαρίζοντας» την ανατροπή. Οι Ροσονέρι με την επική -όπως εξελίχθηκε- νίκη βρίσκονται πρώτοι στη βαθμολογία, με παιχνίδι περισσότερο από τη Νάπολι.

Μίλαν: Ταταρουσάνου, Καλάμπρια, Τομόρι, Ρομανιόλι, Μπάλο-Τουρέ, Μπενασέρ (77′ Ιμπραΐμοβιτς), Κεσί, Σαλεμάκερς (46′ Καστιγιέχο), Μαλντίνι (46′ Κρούνιτς), Ρέμπιτς (36′ Λεάο), Ζιρού (82′ Τονάλι).

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής της Serie A:

Σάββατο (16/10)

Σπέτσια-Σαλερνιτάνα 2-1
(51’ Στρέλετς, 76’ Κοβαλένκο – 39’ Σίμι)

Λάτσιο-Ίντερ 3-1
(67’ πέν. Ιμόμπιλε, 81’ Άντερσον, 90’+1’ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς – 12’ πέν. Πέρισιτς)

Μίλαν-Βερόνα 3-2
(59’ Ζιρού, 76’ πέν. Κεσί, 78’ Γκίντερ – 7’ Καπράρι, 24’ πέν. Μπαράκ)

Βαθμολογία:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μίλαν – Βερόνα 3-2: Γύρισε από την «κόλαση» σε 30 λεπτά!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.