ΙΤΑΛΙΑ

Νάπολι – Μπολόνια 3-1: Παραμένει μια «ανάσα» από την τετράδα

Η Νάπολι επικράτησε εντός έδρας της Μπολόνια με 3-1 για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ιταλίας που έχει πάρει...φωτιά!

Η Νάπολι επικράτησε εντός έδρας της Μπολόνια με 3-1 για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ιταλίας που έχει πάρει…φωτιά!

Η Νάπολι πέτυχε σημαντική εντός έδρας νίκη κόντρα στην Μπολόνια με 3-1 και παρέμεινε ψηλά στη βαθμολογία της Serie A.

Ο Ινσίνιε άνοιξε νωρίς το σκορ για τους γηπεδούχους στο 8ο λεπτό, με δυνατό σουτ, βάζοντας από νωρίς σε θέση οδηγού την ομάδα του. Στο 12ο λεπτό οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στον Πολιτάνο, αλλά ο διαιτητής είπε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Στο 20ο λεπτό η Μπολόνια «άγγιξε» την ισοφάριση, αλλά το σουτ του Όλσεν κατέληξε στο δοκάρι. Ο Παλάσιο απείλησε εκ νέου με κεφαλιά, με τον Οσπίνα να αποκρούει.

Η Νάπολι αντέδρασε και έκανε το 2-0, με τον Όσιμεν, με όμορφο τελείωμα, στο 65ο λεπτό. Λίγα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

Στο 73ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Σοριάνο να κάνει το 2-1. Τελικά, ο Ινσίνιε έγραψε το τελικό 3-1, βάζοντας τέλος στην υπόθεση νίκη.