ΙΤΑΛΙΑ

Νάπολι – Μπρέσια 2-1: Νίκη με γκολ Μανωλά

Νάπολι – Μπρέσια: Μία αρκετά δύσκολη νίκη κατάφερε να πετύχει η Νάπολι μέσα στην έδρα της, κόντρα στην Μπρέσια, επικρατώντας με σκορ 2-1, με τον Κώστα Μανωλά να σκοράρει. Από το σφύριγμα της έναρξης, οι γηπεδούχοι άρχισαν να πιέζουν, αφού δεν ήθελαν να παίξουν με τη φωτιά, μετά την ήττα απέναντι στην Κάλιαρι, την προηγούμενη...

Νάπολι – Μπρέσια: Μία αρκετά δύσκολη νίκη κατάφερε να πετύχει η Νάπολι μέσα στην έδρα της, κόντρα στην Μπρέσια, επικρατώντας με σκορ 2-1, με τον Κώστα Μανωλά να σκοράρει.

Από το σφύριγμα της έναρξης, οι γηπεδούχοι άρχισαν να πιέζουν, αφού δεν ήθελαν να παίξουν με τη φωτιά, μετά την ήττα απέναντι στην Κάλιαρι, την προηγούμενη αγωνιστική.

Έτσι, μόλις στο 13ο λεπτό, ο Καγιεχόν, έκανε μία εξαιρετική προσπάθεια και ο Μέρτενς τελείωσε τη φάση, βάζοντας μπροστά στην αναμέτρηση την ομάδα του.

Η Νάπολι συνέχισε να πιέζει και έξι λεπτά αργότερα, ο Κώστας Μανωλάς, πέτυχε το 2-0, ωστόσο ακυρώθηκε με τη βοήθεια του VAR, αφού η μπάλα είχε βρει σε χέρι.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Μανωλάς: Το πρώτο του γκολ με τη Νάπολι (vid)

Νάπολι – Μπρέσια: Τα πράγματα δεν άλλαξαν και πολύ, με τους Ναπολιτάνους να κερδίζουν κόρνερ ελάχιστα δευτερόλεπτα πριν την ανάπαυλα.

Αυτό εκτελέστηκε και μετά από φάση διαρκείας, ο Μανωλάς πήρε την κεφαλιά και τελικώς πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Νάπολι στο 45+5’.

Στην επανάληψη, η Μπρέσια κατάφερε να μειώσει στο 50’, ωστόσο πάλι ο ρέφερι κοίταξε το  VAR και ακύρωσε το τέρμα.

Στο 67’ ωστόσο, ο Μπαλοτέλι έκανε μία κεφαλιά ακριβείας και πέτυχε το 2-1 για την Μπρέσια. Ο ρυθμός με τις αλλαγές που έγιναν έπεσε, με αποτέλεσμα ο αγώνας να μην έχει κάποια άλλη αξιόλογη φάση.

ΝΑΠΟΛΙ: Οσπίνα, Ντι Λορέτζο, Μανωλάς (65’ Λουπέρτο), Μαξίμοβιτς (76’ Χισάι), Γκχουλάμ, Καγιεχόν, Άλαν, Ρουίζ, Ζιελίνσκι, Γιορέντε (74’ Ελμάς), Μέρτενς.

ΜΠΡΕΣΙΑ: Ζορόνεν, Σαμπέγι, Κιστάνα, Τσάνσελορ, Μαρτέγια (68’ Ματέγιου), Μπισόλι, Τονάλι, Ντεσένα (72’ Ρομέλου), Σπαλέκ, Μπαλοτέλι, Ντοναρούμα.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

Σάββατο 28/9

Γιουβέντους-Σπαλ 2-0 (45′ Πιάνιτς, 78′ Ρονάλντο)

Σαμπντόρια-Ίντερ 1-3 (55′ Γιάνκτο – 20′ Σένσι, 22′ Σάντσες, 61′ Γκαλιαρντίνι)

Σασουόλο-Αταλάντα 1-4 (62′ Ντεφρέλ – 6′, 29′ Πάπου Γκόμεζ, 13′ Γκόσενς, 35′ Ζαπάτα)

Κυριακή 29/9

Νάπολι-Μπρέσια 2-1 (13’ Μέρτενς, 45+5’ Μανωλάς – 50’ Μπαλοτέλι)

20 Σαμπντόρια 6 4 14 3

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νάπολι – Μπρέσια 2-1: Νίκη με γκολ Μανωλά», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.