ΙΤΑΛΙΑ

Νάπολι – Σπέτσια 4-2: Στα ημιτελικά του κυπέλλου Ιταλίας οι «παρτενοπέι» – Αντίπαλος η Αταλάντα

Δεν δυσκολεύτηκε και πολύ η Νάπολι κόντρα στην Σπέτσια και επικράτησε με σκορ 4-2, με αποτέλεσμα να περάσει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Στους τέσσερις του Κυπέλλου Ιταλίας με τεσσάρα η Νάπολι.

Δεν δυσκολεύτηκε και πολύ η Νάπολι κόντρα στην Σπέτσια και επικράτησε με σκορ 4-2, με αποτέλεσμα να περάσει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ιταλίας.

Όλα τα γκολ των «παρτενοπέι» σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος, με τον Κουλιμπαλί να ανοίγει το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό.

Ο Λοσάνο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 20′ και δέκα λεπτά αργότερα ο Πολιτάνο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Ο Ελμάς στο 40′ κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο.

Γκιάσι και Ακάμπορα μείωσαν με γκολ στο 71′ και στο 73′ αντίστοιχα, όμως η Σπέτσια δεν κατάφερε κάτι παραπάνω, με το εισιτήριο να πηγαίνει στην ομάδα του –βασικού- Κώστα Μανωλά.

Στα ημιτελικά, η Νάπολι θα τεθεί αντιμέτωπη με την Αταλάντα σε διπλά παιχνίδια (3 και 10 Φεβρουαρίου).

Ο νικητής θα διεκδικήσει το τρόπαιο στον τελικό με τον νικητή του «Derby D’ Italia», Ίντερ-Γιουβέντους.

Απίθανες προσφορές και σούπερ πακέτα σε παιδικά περιοδικά και παραμύθια στο Magbox.gr.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νάπολι – Σπέτσια 4-2: Στα ημιτελικά του κυπέλλου Ιταλίας οι «παρτενοπέι» – Αντίπαλος η Αταλάντα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.